Nástěnka blogu

Chceš se mě na něco zeptat TADY
Reklamy SEM /

Nechť je tento blog ponechán a zakonzervován pro příští generace ve stavu v jakém je. Třeba někoho ještě dodatečně potěší. Na mazání ho nemám srdce.

Můj email : lilliinka@email.cz

Nashledanou v příštím životě! (jak by řekl Desmond ze Ztracených) :)

Takové jiné blogové letadlo - Liebster blog award - tag

19. října 2013 v 9:41 | lilliinka |  Others
(ha a vidíte, hned jde udělat trošku jiný nadpis:D)

Rozhodla jsem zúčasnit tohota tagu, protože mě Deny nominovala a já teď vlastně ani nemám o čem psát, tak jsem si řekla a proč ne?
Chtěla jsem vysledovat, kde nápad na toto takové jiné Blogové letadlo vznikl vzdala jsem to s tím, že tu už nějaký ten pátek pěkně běhá, ale zatím se zdržoval skoro výhradně na blogspotu. (Tedy když jsem to psala, po aktualizaci s nelibostí zjišťuju, že blog.cz se poměrně chytnul a mě už to tolik neláká, ale když už to mám napsané tak to přeci jen tak nevymažu)
Možná i kvůli tomu jsem tu výzvu přijmula.
Snad mě nezklamete a taky se zapojíte, tedy ti, které jsem s velkou škodolibostí vybírala.V čem to celé spočívá.
- řekněte 10 věcí o sobě
- odpovězte na 10 otázek, která vám položil/a Bloger/ka, jíž jste byli nominováni
- vymyslete 10 otázek pro ty, které budete nominovat
- nominujte 5 blogerů, kteří mají méně jak 200 pravidelných čtenářů
- informujte blogery o tom, že jste je nominovali

Jednoduché ne, tak se do toho dáme.

10 věcí o sobě
1.Jsem náladový cholerik, který si moc dobře uvědomuje kým je, ale nemá to jak změnit a popravdě ani chuť, vyhovuje mi to.
2. Na svém kontě mám už víc jak 200 přečtených knih (konkrétně vám to řeknu za pár let)
3. Mám stejný problém jako Denyska a myslím, že stojí za zmínku. Zatím to nebylo popsáno jako choroba, ale nutno dodat, že je to asi neléčitelné a vysoce infekční. Neumím prostě udržet prsty a tak se konec příběhu dozvídám ještě předtím, než začnu pořádně číst. Věřte, že bych se někdy zabila.
4. Nenávidím lidi, kteří mi říkají, co má dělat a "Je to pro tvé dobro."
5. Strašně moc se snažím něčeho ve svém životě dosáhnout, aby nebyl jen prázdnou frází, chci aby byl citátem, který si budou lidé pamatovat. Což je metafora, vážení.
6. Osvojuju si výrazivo jiných lidí. Někdy. Ale myslím, že už jste to poznali. Někteří.
7. Nebojím se Smrti, ale zapomnění, na druhou stranu jsem tím fascinována. Jako třeba vraždami, nevysvětlitelnými jevy a konspiračními teoriemi. Ano mám ráda Enigmu:D
8. Ve skutečnosti nejsem vůbec taková jakou mě znáte. Ani se tomuhle stínu nepodobám. Nepoznali by jste mě ani kdyby jste do mě vrazili, o to se klidně vsadím.
9. Už jako malá jsem si strašně přála mít někoho, koho budu moci nazývat spřízněnou duší. Jen škoda, že se mi to nikdy nevyplnilo, i když mi přání malé lilliinky zůstala až do dneška...
10. I když se to nezdá, mám vás ráda. Možná pokřiveněji než je normální pojem "mít rád" schopen pojmout, ale ano mám:) (aby jste věděli, neměla jsem do bodu 10 co dát:D)

10 otázek od Deny

1. Máte doma nějaké nepřečtené knihy? Pokud ano kolik a jaké?
Jako asi každý člověk, mám. Jsou to knihy z Vánoc, svátků a narozek, které mi někdo koupil a já se k nim ještě nedostala. Neznamená to, že je nikdy nepřečtu. Přečtu, jen nevím kdy.... A kolik? Myslím, že dvě, pokud nepočítám i knihy, které nebyly darovány vyloženě mě, pak by jich bylo kolem 20- 30 víc ne. A jsou to především Mayovky a Foglarovky a ty úplně nejsou moje parketa...
2. Jaká kniha vás nejvíce zklamala?
Těžko říct, teď si zrovna jako na potvoru nemůžu vzpomenout ani na jeden kousek. (Po pár dnech) - asi Smečka od Cremerový, čekala jsem od toho víc, jako od většiny, jsem hold neuvěřitelně kritická.
3. Co pro vás knihy vlastně znamenají?
Všechno. To co pro jiné znamená dýchání, pro mě jsou písmenka. Lidi mě označují různorodými hanlivými výrazy, ale já si s z toho nic nedělám, protože vím, že každý jeden z těch posměváčků nikdy knihu ani nedržel a tak ví houby o světě tam vevnitř.
Ale aby jste si nemysleli, je těžké žít ve světě nevzdělanců, kteří by na knihu nesáhli ani klackem o délce 2, 5 metru. Někdy je to strašně únavné. Jenže je to jejich chyba a já si vážím toho, že mě knihy oslovili. Opravdu. Nevím, kde bych bez nich byla, ale v příčetném stavu asi nikoliv.
4. Četla jste někdy nějakou filosofickou knihu? Lákají vás vůbec?
To jsem věru nezkoušela. Chlubím se tím, že nemám oblíbený žánr, takže čtu fantasy, sci-fi, romány té nejsladší variace, historické romány, dramata i poezii, dobrodružnou literaturu jako menší, především Tom Sayer a Verneovky o kapitánu Nemovi a to jen proto, že se mi líbila jedna pasáž v čítance.....Naučku jsem za svůj život potkala jen letmo, fascinuje mě spíš beletrie, ale je pravda, že škola ve vás zkouší probudit i jinou lásku:D Takže proč ne, ale filozofii bych asi nebrala. Faunu a floru proč ne, doma mám i pár velkých encyklopedii, když už vrhla bych se raději do náboženstvá nebo psychologie, sama filosofie by mě asi zničila:D Nejsem ten typ jako třeba Sheldon z Teorie Velkého třesku - nelákalo by mě to.
5. Kdyby jste mohli chodit s jednou jakoukoliv postavou z nějaké knihy, která by to byla a proč?
:D tyhle otázky miluju, já nejsem na to chodit s někým dokonalý a v knize jsou všichni jen dokonalý, já chci chodit s někým z masa a kostí modrýma očima. A není to literární postava:D
6. Je taková kniha, po jejímž přečtení jste pocítili takový ten pocit prázdnoty a smutku z toho, že už je konec a víc už na vás nečeká? Která to byla?
Prakticky všechny, Denysko, jsem strašně nostalgická. Když má kniha víc jak 3 díly, je mi po přečtení smutno. Za všechno můžu jmenovat: Sapkowskiho Zaklínače, Princezniny deníky od Cabotové, Příběhy Darrena Shana od Darrena Shana, Harry Potter od Rowlingové, světe div se i Twillight ságu od Meyerový, Strážci času od Curleyový (protože to bylo smutný), trilogie Hedvábí a měč...od Kai Meyera.... A je jich daleko víc, všechny ty knihy jsou moje srdcovky y nedám na ně dopustit. Zajímavý, že z největší části jsou to fanatsy. Kde je stopa těch zaláskovaných nesmyslů?
7. Je něco co na knihách nesnášíte? Co je to a proč to nesnášíte?
Když se v jedné knize obejví jakýsi název a druhé je ten název pozměněn. Viz Inkoustové srdce, jeho druhá a třetí kniha. Vadí mi to, jsem puntičkář a stejně tak jsem nabroušená na hrubky a zkomoleniny je s podivem, že některé knihy od určitých nakladatelů mají méně překlepů než větší vydavatelství, tam je pak vidět ta komerčnost a money, money. Kvalita je bůhvíkde, halvně když je kvantita. Nejsem ani zastáncem knih, které na trh nepatří, např, když si někdo vydání může zaplatit nebo to pošle do nakladatelstvíčka, kde vám přijmou cokoliv - viz. Safírové oči.
A nenávidím taky obálky, které vypadají jako reklama na Disneyland.
8. Co si myslíte o fanfikcích na knihy?
Na HP jsou většinou zdařilé, ale na jiné tituly bych to nedělala, kazí to knihy. Chraň Bůh aby někdo udělal fanfikci na klasiky jako Narnie nebo Pán prstenů. To by byl vrchol knižního barbarství. Kultovní knihy jsou něco jako posvátné, sahat by jsme na ně neměli. Výjimku jak už jsem říkala tvoří HP, na to jsem si natolik zvykla, že mi touž nevadí, ale nejsem velký fanda tohoto hitu obecně. Dobrý autor to dělat nebude, ten má velice kvalitní fantazii, takže to většinou bude jen špatný spisálek.
9. Co dělá Harryho Pottera tak oblíbeným?
Asi děj, je velice napínavý záživný, neexistuje aby se u toho někdo nudil a především jde o film, ten udělal pojem Harry Potter nesmrtelným, protože postavy ztvárnil realisticky a nechyběla mu spousta akce stejně jako u knihy.
A určitě k tomu napomohlo také to, že když Rowlingová knihu napsala, fantasy nebylo ještě tolik profláklé jako dneska, kde se autoři přetahujou v komerčních knihách o tom stejném. Když to sečtete, pak se zrodila legenda.
10. K čemu nám čtení knih vlastně je?

K tomu abychom pochopili sami sebe, abychom si rozšířili obzory o novou slovní zásobu, protože když na vás někdo začne mluvit a je to ve stylu
Hele vole,to je hustý
No jo, ty vole, to je nářez
pak se nedivte, že je to tak smutný. Knihy potřebujeme, protože chceme být chytří a většina z nás i jedním z těch, kdo budet svou vlastní práci jednou obdivovat v knihkupectví za výlohou (protože si ho nebude moci koupit, jak jsou knihy drahý a spisovatelé tak mizerně placení...)

Takže moje rada na závěr: Umět číst to je prakticky běžné že, ale opravdu tu schopnost využívat, to je jiná. Nemyslíte, že by jsme to měli změnit?

10 otázek pro mnou vybrané
1.Co se vám vybaví jako první, když se řekne "kniha o upírech"? Proč? A jaký je váš názor na tento konkrétní druh beletrie?
2. Kdyby neexistovaly knihy............... doplňte.
3. Když vám někdo řekne, že jste knihomol, jak na to reagujete, případně jste vůbec osoba hodná tohoto vznešeného titulu?
4. Jak to vidíte s papírovými knihami do budoucna? Budou i nadále "v kurzu" nebo je převálcují
E- knihy, případně vyjádřete svůj hlubší názor nad tímto dilematem?
5. Jaká byla vaše první kniha, která z vás udělala knižního maniaka a proč?
6. Prý jako národ ve čtení nestojíme za nic, co si o tom myslíte vy?
7. Naštvala vás kniha někdy natolik, že jste jí zavřeli, uklidili a už nikdy víc nevyndali? Jestli ano, která to byla a čím si to zasloužila. Pokud ne, co myslíte, že vás vede k vlastnosti "mít šťastnou ruku ve výběru".
8. Co pro vás znamená profese spisovatele. Myslíte, že je to těžké či lehké, hodnotné nebo brakové řemeslo? Co říkáte na lidi, kteří se na takzvané autory koukají jako na vyšinuté jedince? Případně zajímá vás tato profese natolik, že by stálo za to si jí hlouběji vyzkoušet?
9. Co mi povíte k žánru fantasy. Kdo je podle vás nejlepší autor, kdo nejhorší a má Česko (nebo Slovensko) nějaké kvalitní zástupce tohoto žánru?
10. Dystopie versus utopie, co preferujete, popřípadě vidíte to jako knihu nebo jen laciné nic? Váš názor na snad dosud nejznámější dystopickou trilogii Hunger games, ať už filmové nebo knižní zpracování a rozepište se:) Neříkejte mi, že ani jedno neznáte:)


Víte připadám si trochu jako Lucka Borhyová, abych se přiznala bavilo mě psát otázky "přímo na tělo", které podle mě nedovolují jednoslovné odpovědi. Doufám, že se pro něco zapálíte a pošlete tuhle létající věcičku zase dál. Proč? Třeba aby jste se taky pobavili. Vážně je to sranda.

Mnou škodolibě nominovaní, kteří by měli odpovědět na moje otázečky.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 19. října 2013 v 15:24 | Reagovat

Máme stejnou nemoc! Taky se neudržím.. :D Jinak zajímaví informace i odpovědi.. :D

2 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 19. října 2013 v 16:00 | Reagovat

Ad1 - jo, taky umím být pěkně jízlivá a zlá... i když bych si pak za to zakroutila krkem. V té chvíli mi to tak ale vyhovuje. :-|
Ad3 - ale liliinko, tenhle problém mám taky :P
Ad4 - no jo, z principu, že se to MÁ UDĚLAT a JÁ to MÁM udělat, tak to dělat NECHCI A POKUD MĚ K TOMU NĚKDO ZA VLASY NEDOTÁHNE, tak to NEUDĚLÁM.
8. No... tak to nevím, jestli bys mě poznala ty... :D Každý se za určitých okolností chováme nějak jinak. Já jsem v reálném životě... uťáplejší. A bázlivější... a deptaná lidmi, kteří by mě měli mít rádi. 8-O
Ad4 (2) - no vidíš, a já zas louskala Mayovky a Verneovky nikdy... filmy ještě OK, ale ke knihám jsem se nikdy nedostala :D
Ad9 - mě vždycky připadalo, že Harry Potter je tak oblíben - i fanfikce, kvůli tomu, že je tam tolik postav a každý si najde to svoje... :) A kdo by neměl rád Harryho, který jde sám samotinký do úplně "jiného světa?" :D

Ale, ale :D
Ráda se zapojím a doufám, že s mou formulací odpovědí budeš "jakž takž spokojena... největší dilema... co pro pána prstenů napsat o sobě? :D

3 Kate Kate | Web | 19. října 2013 v 17:33 | Reagovat

Já se taky dívám vždycky nakonec. :D

4 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 19. října 2013 v 18:24 | Reagovat

Jinak, nebylo-li by ti to proti mysli, bylo by mi potěšením, kdyby ses zapojila zrcadlově do toho mého - stačí mi zodpovězení otázek:D
Nikdo po tobě nechce dalších 10 faktů a další otázky pro ostatní - samozřejmě, kdybys chtěla, žádný problém.

http://anesdiren.blog.cz/1310/liebster-blog-award

Jen mi připadalo fér zeptat se tě na něco :D taky :-D

5 Deny el Infian Deny el Infian | E-mail | Web | 20. října 2013 v 14:48 | Reagovat

Páni ty ses rozepsala! (y) :D
Inu jo, než jsem byla nominovaná já, měla jsem dojem, že to bylo skoro jen na blogspotu, nebo alespoň tam jsem to vídala :D Na blozích ne :D

6 Casion Casion | Web | 21. října 2013 v 7:52 | Reagovat

Dobré info som sa o tebe dozvedela :D Veru, aj ja mám doma zopár neprečítaných kníh, to vážne asi každý :D

Mimochodom, aj ja som ťa nominovala do tohto projektu :D http://my-fantasydream.blog.cz/1310/liebster-blog-award či už sa zapojíš, je na tebe :D
Každopádne ti ďakujem za nomináciu, ak budem mať čas pokúsim sa zapojiť :D

7 Lili Marks Lili Marks | E-mail | Web | 22. října 2013 v 18:32 | Reagovat

Wow, parádně jsi se rozepsala :D
Mimochodem budu moc ráda, když si přečteš i další díly a napíšeš k nim svůj názor :)

8 Amya Amya | Web | 22. října 2013 v 21:28 | Reagovat

Wow, krásně rozepsané. Popravdě, i já jsem se rozepsala... hodně (alespoň si to myslím) :D
http://amya.blog.cz/1310/liebster-blog-award
a děkuju za nominaci, hodně mě potěšilo, že jsi na mě úplně nezapomněla. ;)

A taky miluju kombinaci fialové s černou... ;) to máme podobné. :D

9 Abigail Abigail | Web | 23. října 2013 v 15:51 | Reagovat

hm... zajímavý já to mám taky, teda spíše jsem byla nominovaná, dvakrát dokonce. Jinak pěkný článek =) Nevím jestli z toho máme neco společného, i když jsem to četla moc si  s toho nepamatuju, ale je to prostě dobrej článek =)

10 Lily "Aravis" Starfall Lily "Aravis" Starfall | E-mail | Web | 23. října 2013 v 19:20 | Reagovat

Ty ses nám ale rozepsala ;) :D Super odpovědi :)

11 lilliinka lilliinka | E-mail | Web | 24. října 2013 v 14:07 | Reagovat

[10]: A ty nám žiješ:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama