Nástěnka blogu

Chceš se mě na něco zeptat TADY
Reklamy SEM /

Nechť je tento blog ponechán a zakonzervován pro příští generace ve stavu v jakém je. Třeba někoho ještě dodatečně potěší. Na mazání ho nemám srdce.

Můj email : lilliinka@email.cz

Nashledanou v příštím životě! (jak by řekl Desmond ze Ztracených) :)

Liebster Blog Award - podruhé a snad i naposled

29. října 2013 v 9:43 | lilliinka |  Others
Škodolibé "vracení" pozvánek je stejně staré jako všechny tyhle soutěže. Já nejsem o nic lepší, takže jsem se rozhodla vyplnit otázky těch, které mě pozvaly "na oplátku." Tedy Lillen a Casion.
Tentokát jsem si odpustila 10 věcí o sobě, protože nevím, co bych vám tak ještě vykládala. Nemyslím, že jsem natolik zajímavá osoba, že bych měla v zásobě desítky informací, nota bene upravených k duhu sarkastické lilliinky. Takže jsem se jen vyžila na otázkách, však víte, jako vždycky.Otázky od Lillen

1. Máš knihu, po které sáhneš, když je ti mizerně? Případně film? Nebo knížku, z které si často čteš, případně knihu z které máš vypsané některé citáty či pasáže?
Když je mi mizerně, většinou je mi tak mizerně, že nechci nic dělat, slaďárny mi pak ještě víc ubližujou, takže sáhnu po hrnku s čajem a medem a kreslím. Neumím to a nestydím se za to, ale baví mě to, soustředím se na ruku a prostě ztvárňuje všechny ty věci, který mě trápí. Případně se koukám na sitcomy. Miluju Teorii Velkýho třesku, ta mě dokáže probrat ze všeho a myslím, že i mrtvej by se ohýbal v kolenou, kdyby slyšel ty hlášky:D

2. Čteš-li poezii, máš oblíbeného autora? Nečteš-li, s poezií souvisí hudba. Oblíbený interpret kvůli textu?
Čtu poezii. Nejmilejší autor je Lillen A. Blake:) A z těch vydaných jsem vždycky milovala Kytici od Erbena. "U lavic dítě stálo..." "Matka do hrobu dána..." Strašně mě to fascinovalo a čtu si ji i doteď, nejraději před usnutím:)
Oblíbený interpret těžko říct, jako český? To asi Jakub Smolík a jeho Haleluja, to mě dostává, a pak ty starý písničky jako Boxer od nevím koho, Šípková Růženka od Schelingera, ta původní, a ještě další na který si nevzpomínám:) Z anglických kvůli textu moc není, nečtu překlady a málokdy jim rozumím něco jinýho než refrén:)
3. Oblíbený autor celkově.
J. K. Rowlingová, Darren Shan, Andrzej Sapkowski, Patrik Rothuss - to je z těch fantasy, z něčeho jinýho - Mark Twain, pak tedy Erben, jeho pohádky jsem jako dítě prostě milovala, teď je to Kytice, pak mám ráda starýho dobrýho Shakespeara, který kdyby viděl moje takzvaný dramata, otočil by se v hrobě chudák a další, na který si teď nevzpomenu ani kdyby mi to mělo zachránit život.
4. Nejoblíbenější pohádka, pohádková kniha nebo dětský autor.
Zase Erben, prostě byl úžasnej, bratři Grimmové a jejich pohádky, který mě ale víc lákají teď, protože jsem se zamilovala do seriálu Grimm - ten fantasy, hororový seriál, který si s těmi roztomilými pohádkami nezadá, i když ty pohádky maj daleko hlubší kontext, jak se zjistilo, třeba Červená Karkulka byla nejspíš chápána jako vyzívavá holčina, kdo by se pak vlkovi divil? Za to jsem neměla ráda Boženu Němcovou, její pohádky nebyly úplně ono, jo asi jsem věděla, že napsala Babičku, vězte, že když tuhle bichli podstrčí malej spratkům na druhým stupni znudí je to natolik, že si z toho odnesou jen to, že "babička šukala po světnici".
Z těch televizních - já jim říkala hranatý, protože byly hrány skutečnými herci, nebyly kreslený (ano, přesně takto jsem pohádky třídila, jedna škatulka hranatý, ty jsem moc nemusela a druhá kreslený, ty jsem milovala) to byla Princezna ze zlatou hvězdou na čele, Zlatovláska a milá Pyšná princezna, na tu jsem už v pěti letech měla dovoleno koukat se o Vánocích večer:) Tak asi proto.
Z kreslených jsem zbožňovala Kocoura Felixe nebo jak se to jmenovalo, ten černý kocour s něčím kouzelným, pokud to znáte:) Disneyovky jsem nikdy nemusela, ale Simsalabim byla vždycky náplní nedělního nebo sobotního večera (teď si teda nejsem jistá, jestli se to opravdu jmenovalo tak jak uvádím a jestli to běželo zrovna v tuhle dobu, každopádně vím, že to existovalo a rodiče mě od toho museli trhat:)
5. Nejoblíbenější film na základě knihy.
Harry Potter bezkonkurenčně, protože ostatní filmy knihy zmršily, dokonce jsem zjistila, že chtějí natočit i Vampýrskou akademii!!! To je pro mě docela rána, aby jste věděli, co z toho vyleze, na to jsem sakra zvědavá.
6. Nejoblíbenější mužská postava (nemůžeš-li se rozhodnout, vyber si (maximálně) 5, s kterými bys mě chtěla seznámit)
Nemám ráda namakaný frajery v knížkách, který jsou podle hrdinek "Bozi v lidský kůži", podle mých bývalých spolužaček jsou to strašně sexy týpci a tak podobně. Zvedá se mi z toho žaludek, Lill, ráda bych se ovšem seznámila se Severusem Snapem, někdy by se mi šiklo namíchat slušný jedík:D to víš jde mi hlavně o praktičnost, krom toho mám radši záporňáky, který nejsou sexuálním objektem všech žijících holek světa.
Pak jsem si kupodivu přečetla závorku a zjistila, že otázku tak úplně nechápu. S kterými postavami mužského pokolení bych chtěla seznámit tebe, Lillen? To teda opravdu netuším, podle mě si zasloužíš někoho více lidského:)
7. Postava, které se podobáš asi nejvíc?
Hmm teď jsi mě dostala, možná jsem tak jedinečná, že mě ještě nikdo k nikomu ani nepřipodobnil, takže si nejsem jistá. Ještě se mi nestalo, že bych našla postavu a řekla si "to jsem celá já" to bohužel ne.
8. Pokud píšeš, byla nějaká kniha, kvůli které jsi začala psát? Pokud tam nebyla kniha, co tě "nakoplo?"
Byly to knihy, fantasy klasiky, kdy jsem si řekla, "hele, zlato, já chci aby na světě existovaly kromě těchhle kultovních knih ještě i ty, které budou mít něco od každé z těch nejlepších" na tom jsem to založila, samozřejmě je to blbost, ale počátky v tom hledat můžete. Sally se třeba vyloupla ještě před dobou Percyho Jacksona, ale v tý době se potom trošku zdokonalovala a od každého má záměrně něco. Jestli to někdy dokončím pak to bude jasně vidět. Ale chraň Bůh nekopíruju, jen se inspiruju emocema, které kniha vytváří:)
9. Psala sis někdy deník? Pokud ano, proč? Pokud ne, proč ne, nelákalo tě to?
Psala a svým způsobem píšu, čas od času, když mě něco rozruší natolik, že na to nechci zapomenout. Ale nestává se to často.
10. Kdybys někdy vydala knihu, komu bys ji chtěla věnovat?
To je dobrá otázka. Věnoval bych to mámě, protože vím, že mě ve skrytu duše podporovala, i když to nikdy neřekla nahlas. Pak své prababičce, která už je po smrti, ale svým způsobem jsem jí to slíbila a já své sliby plním. A jo pak jedné holce s uměleckým jménem Lillen A. Blake, protože má nejblíž k označení spřízněná duše a to je to, co mě strašně nabíjí.


10 otázek od Casion

1. Do akej krajiny by si sa chcel/a pozrieť?
Do Středozemě, protože se mi tam ve filmu líbilo, a proto že je to právě Tolkienova Středozem. Do říše za zrcadlem bych se taky jukla a nevynechala bych Narnii. To jsou země mého srdce:)
2. Máš nejaké domáce zvieratko? Ak áno aké?
Nemám, prostě jsem zvířátko sama, no:)
3. Aká je kniha, ktorú si prečítal/a ako poslednú?
Marcelo ve skutečném světě, doporučuju přečíst je to silná kniha, velice dobře napsaná o chlapci, který trpí jistou formou Aspergerova syndromu, slyší vnitřní píseň a jeho rodiče chtějí aby začal žít ve skutečném světě.... (a není to fantasy)
4. Kto je tvoj obľúbený spisovateľ?
Jej, to tu budeme do rána, já nemám žádnou modlu světa, pro mě existuje něco jako spisovatelské nebe a tam řadím ty nejlepší z nejlepších. Pro ochutnání. Meg Cabotová, Andrzej Sapkowski, J. K. Rowlingová. C. S. Lewis, Patrik Rothfuss, J. R. R. Tolkien, Darren Shan a spoustu dalších.........
5. Akému povolaniu sa chceš venovať?
Chtěla bych pracovat s jazyky. Překládat knihy, případně bych chtěla dělat vykopávky, ale to jsou nereálná přání malého já. Pravděpodobně budu dělat něco podřadného, nejspíš prodávat v nějakom zaplivaným krámku abych uživila rodinu, nebo pucovat záchodky.....
6. Aký je tvoj obľúbený film?
Určitě Harry Potter, Pán prstenů všechny ty tři díly, kvůli vizuálním efektům i, přiznám se, kvůli hercům:) pak spoustu dalších, mám ráda dramata, takže je jich moc, na mnoho si ani nevzpomenu jak se jmenovaly.
7. Ktorú farbu máš najradšej?
Mám ráda fialovou, protože je to symbol upřímnosti, ducha a všech těch ušlechtilejch věcí, které já nemůžu nikdy dosáhnout. Mě fialová uklidňuje a v kombinaci s černou přivírám oči jako spokojená kočka, hádám, že tohle je to čemu všichni říkají "oblíbená barva".
8. Ako dlho máš už blog?
Oj už to jsou krásné dva roky, je to něco na co si ještě pořád nemůžu zvyknout.
9. Ak by si mal/a mať auto, aké by to bolo?
V autech se nevyznám, takže bych pravděpodobně šla po barvě a vzhledu. Ale z velkou pravděpodobností si na auto nikdy nevydělám, vzhledem k tomu, kde to žijeme.... Což není pesimismus to je realita, vážení občané Česka, bohužel.
10. Akú bláznivú vec by si nikdy neuorbil/a?
Nikdy bych neskočila pod vlak, i kdybych se chtěla zabít, protože by mi bylo líto těch lidí, co by to museli uklízet.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Amanda Amanda | Web | 29. října 2013 v 11:18 | Reagovat

Marcelo ve skutečné světě je nádherná kniha. Byla to taková ta světlejší chvilka CooBoo mezi těmi štosy papíru o dystopii.

2 Kate Kate | Web | 29. října 2013 v 13:58 | Reagovat

Jó, s těma oblíbenýma filmama souhlssím! :D Pro mě to jsou jedny z nejlepších,  a třeba Viggo Mortensen je nezapomenutelný! :D
To mi připomíná, nedávno jsem dívala, že se musím podívat na poslední díl Pána prstenů. :D

3 Knihofil18 Knihofil18 | 29. října 2013 v 15:21 | Reagovat

Milujem tvoje odpovede :D ja som tiež dostala jednu pozvánku späť

4 Violette de La Fountaine Violette de La Fountaine | Web | 29. října 2013 v 16:17 | Reagovat

Máš skvělé odpovědi. A některé mě vážně baví, jako třeba : Nikdy bych neskočila pod vlak, i kdybych se chtěla zabít, protože by mi bylo líto těch lidí, co by to museli uklízet. :D

5 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 29. října 2013 v 18:04 | Reagovat

Bod 1 - se mi moc líbí :) Je fajn kreslit, já jsem u kreslení (případně malování) vždycky děsně šťastná :)
Erben byl borec, oblíbila jsem si ho :)
Chudák, za svou práci zaplatil životem. (Byl archivář a z toho myslím dostal tuberu... ale byl to pašák! :D)
Jeje, Severus, Severus mě dostal na kolena, když jsem pochopila, jak to bylo s ním a s Lily Potter.
Ad bod 10. - Zlato, ty mě dojímáš! Ty mě dojímáš! ♥♥♥

Ad3 - ta kniha zní zajímavě, asi se porozhlédnu :)
Pán prstenů... No jo, láska moje veliká, Král Gondoru... hej ne, Johna Ronalda tu nebudeme opěvovat, to bych ho musela opěvovat až do smrti. To byl neskutečně fantastický spisovatel... nemyslím, že by se mu kdy kdo moh vyrovnat :) A ty filmy jsou... úplně fantastické :)
Jinak, k té barvě, mě fialová připadá tajemná, záhadná, magická :)
A spolu s modrou a zelenou ji miluju. Když jsi obklopená fialovou spokojená, pak jo, asi to bude oblíbená barva. (Třeba já chci mít pokoj brčál nebo tyrkys:D Sranda, ne? :D)

6 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 30. října 2013 v 14:15 | Reagovat

Zajímavé odpovědi. J. K. Rowlingová, Darren Shan, ty dva naprosto miluji! :-) Já si nikdy nevydržím psát deník, takže tě v tom obdivuji :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama