Nástěnka blogu

Chceš se mě na něco zeptat TADY
Reklamy SEM /

Nechť je tento blog ponechán a zakonzervován pro příští generace ve stavu v jakém je. Třeba někoho ještě dodatečně potěší. Na mazání ho nemám srdce.

Můj email : lilliinka@email.cz

Nashledanou v příštím životě! (jak by řekl Desmond ze Ztracených) :)

Květen 2013

Osvětlení zadání - 3. kola "C"

26. května 2013 v 9:29 | lilliinka |  Soutěž - (S)pisálek
Jako první vám všem dlužím obrovskou omluvu. Nemám proto žádné vysvětlení, protože se nechci vykrucovat. Měla jsem vybrané žánry, které jsem k vám přidělala, ale tu tabulku jsem tam zapomněla dát. Zapomněla je hrozné, toto se mi nikdy nestávalo, ale je pravda, že v poslední době se mi to stává docela často. Moc se omlouvám a předchozí článek tedy stornuju. Ověřím si, že jsem všechno udělala správně a vyberte si znova, ano? Protože je pravda, že k některým žánrům se prostě nějaké názvy nehodí. Třeba takové Maare´iv´livri, pochybuju, že by jste napsali něco ze života. Tedy velice se vám omlouvám a jestli by jste byly tak hodní a zašly sem ještě jednou a znovu si vybraly, byla bych strašně moc ráda. Hrozně se omlouvám. Ač je to skoro k neuvěžření jsem taky jen člověk a asi mě docela stresuje jedna menší rodinná situace, o které se nebudu rozšiřovat, ale přísahám, že to bylo poprvé a naposled, příště si dám většího bacha.

1. fáze - literární dovednost C) - literární žánry

25. května 2013 v 16:13 | lilliinka |  Soutěž - (S)pisálek
Samozřejmě pokud jste četly mail, jsou vám kecy níž dobře známé a můžete je přeskočit. Je to na vás.

Anketa - 1. kolo - slohové úkoly

17. května 2013 v 17:07 | lilliinka |  Soutěž - (S)pisálek
Vím, že mnozí jste na ankety po soutěži měly jiný názor než já. Já vám váš názor neberu, koneckonců žijeme přeci v zemi, kde je svoboda slova nebo snad ne? Ať tak nebo tak, přeci jen tohle jsou moje pravidla, ač to vyzní tvrdě, nemyslím to tak zle. A protože jsem tvrdohlavá bytost, rozhodla jsem, že si budu stát za svým. Po každém kole se objeví anketa s vašemi jmény a podobnou otázkou. Samozřejmě vám nemůžu nakázat ať nauháníte své "SB" s tím "hlásneš mi", ale protože jste čestný, snad to dělat nebudete, už proto že někdo těch "SBéček" tolik nemá, což by logicky bylo nespravedlivé. Nebudu vám ani říkat jestli smíte hlasovat pro sebe, já to nepoznám, a když si myslíte, že máte dobré dílo, prosím. Hlasovat může kdokoliv, ať už soutěžící nebo ne, což taky zní logicky. A prosím neptejte se mě jestli vám dám hlas. Nedám. Nedám ho, pro rovnováhu misek vah, nikomu.
A v poslední řadě. 1 hlas klasicky znamená 1 bod, ale nebudu to započítávat, udělám něco jiného, co pro vás na závěr bude malé překvapení. Neboť mám překvapení ráda, předpokládám, že mě bude těšit je pro někoho i připravovat.
PS: Také čekejte v blízounké době zadání třetího kola, protože mi hodnocení drabble dá zase pěkně zabrat. Prosím třetí kolo bude trošku o rychlosti, ne psaní, ale řekněme klikání a logickém přemýšlení. Když to napíšu vyzní to těžce, ale je to jednoduché, lidičky, budete muset jen zapojit pár mozkových buněk, aby vám zbytečně neodumíraly:)

Hodnocení - 1. fáze, podfáze A) slohové útvary - část číselného vyhodnocení

5. května 2013 v 11:32 | lilliinka |  Soutěž - (S)pisálek
Pokud máte za sebou slovní hodnocení, můžete se podívat sem, kde je hodnocení v podobě čísel. První tabulka ukazuje váš dosažený počet bodů. Ta druhá určuje prozatimní pořadí za první kolo. Samozřejmě se to může, a já bych se vsadila, že se to ještě bude měnit a to třeba dost radikálně.
Malinko mě zaráží, že se Slováci umisťují na hořejších příčkách, Češi měli by jste se stydět, když to vidíte! To je samozřejmě jen takový vtip, ale je pravda, že my jsem oproti Slovákům docela pohořely. Nu nic, prohlédněte si výsledky a netrapte se jimi, všechno se ještě změní. Myslím, že kdo má kolem těch 50 a víc bodů bylo to slušné dílo. A kdo má kolem 40 taky to stálo za to si dílo přečíst. Kdo má méně není to tragické, to bych považovala až asi takových 10 bodů a méně a to tu nemá nikdo.
Maximálně jste mohli dosáhnout 60 bodů a nebojte tuhle hranici nikdo neprolomil (i díky mému já, protože jsem odmítala dávat 20).

Hodnocení - 1. fáze, podfáze A) slohové útvary - 2. část

5. května 2013 v 11:17 | lilliinka |  Soutěž - (S)pisálek

12. Frána - oznámení/oznámenie

Kate: Chyběli mi tam odstavce a v textu byly menší pravopisné chyby.
Ale i tak text působil originálně a vyzařovala z něj pozitivita - pokud se to tak dá říct. Místy to bylo i vtipné, a proto ti uděluji 17 bodů.

Lexi: Oznámenie, som najprv považovala za fádne a nezaujímavé - dávna doba princezien nie je príliš originálna. Keď tak ale čítate ďalej, všímate si drobné znaky - vtipy, ktoré vám vždy vyvrátia kútiky úst hore. Frána do obyčajného nápadu dala toľko zo svojej fantázie a tak normálne nudnú tému obohatila. Aj ten neobyčajný začiatok "Slyšte, slyšte.", akoby pobudí ľudí aby si to prečítali, zaujme ich. S konečným výsledkom som teda spokojná. Trošku sa mi ale písmo zlievalo do jedného, málo odsekov... Však oceňujem, že to bolo skutočne OZNÁMENIE a nie správa, s ktorou si to mnohý pomýlili.

Dielo má zopár chýb a nejako zvláštne na mňa nezapôsobilo, tak dávam 17,5/20.

Lilliinka:Na začátku mě zmátla klasická fráze "slyšte, slyšte". Musím se přiznat, že mě to naladilo k tomu, abych si dávala pozor na "fráze". Každopádně to bylo zbytečné, protože oznámení pak už v sobě po obsahové stráncechybunemělo. Bylo psáno vtipně, svižně , originálně... člověk z toho neměl sevřený žaludek, ale řekla bych, že to bylo až potěšení číst. Každé slovo v sobě skrývalo kouzlo.

Ovšem pravopis to trochu kazil. Když už do věty dáme vsuvky, tak je musíme oddělit z obou stran, Frána je odděluje většinou jen z jedné. Celkem tam chybělo asi kolem pěti čárek, takže žádná velká tragédie, ale ten charakter oznámení to malinko pokazilo. Také jsem tam našla pár překlepů - "je" mělo být "jej", "přeobjednat" podle smyslu textu asi "předobjednat". Ale to jsou prkotinky. Stejně tak jako minstrelové, bardové, trubadúři - ta odlišnost je malá a někdy se těmito slovy označuje jediný člověk, který hraje a zpívá své vlastní písně.

Ale jinak nemůžu a nechci nic vytknout. Dílo mělo nádech provokativnosti a na rozdíl od většny oznámení v sobě mělo takový až hravý a veselý podtext. Mě se tohle oznámení prostě líbí, a tak jsme se rozhodla mu dát 16bodů.

Hodnocení - 1. fáze, podfáze A) slohové útvary - 1. část

5. května 2013 v 9:54 | lilliinka
Sliby chyby. S tímto příslovím se potýká celý můj dosavadní život. Nejde o to, že bych nějaký slib nesplnila vůbec. Jde o to, že ho splním až...někdy dýl. A to se kolikrát lidem kolem mě nelíbí. Nevím jaké mínění jste si o mě udělali vy. Je to na vás a neberu vám ho ať je jakkoliv podobné obracení očí v sloup atd. Jen jsem se vám tímto ještě jednou, co nejpokorněji chtěla omluvit, za to, že můj slib vám daný, jsem nesplnila. Plním ho teď, ale je pravda, že se při tom cítím mizerně. Nemám velkou radost z toho, že v očích tolika lidí klesnu až na samé dno jako "ta, který nemůžem nic důležitýho svěřit". Každopádně si za to můžu sama a jsem si toho plně vědoma. Právě proto vám nemohu dát slib, že už se to nikdy nestane. Protože stane, tím jsem si jistá.....
Ale teď už k tématu. Podařilo se mi konečně udělat všechna hodnocení pro (S)pisálka a dokonce se mi, snad, úspěšně povedla i korektura. Přečetla jsem si to po sobě opravdu asi 4X s tím výsledkem, že po čtvrté mi už oči šly trochu kolem. Doufám tedy, že by se tam neměly objevit žádné překlepy, protože od toho mi pomáhal kamarád mail (ano, každý má jiný způsob opravy, tu ve wordu já nerada). Stejně tak by tam, bože chraň moji duši i tělo před rozlíceným davem, neměly být hrubky nebo chybějící čárky. Styděla bych se, kdyby tam něco takého bylo, protože jsem vás za to nemálo kritizovala. Máte tedy plné právo mě potrestat, jak je vám libo, pokud něco špatného uvidíte.
Dále bych vám znovu chtěla poděkovat, že jste se zúčastnily. Já to považuju za své velké vítězství a nečekala jsem takový zájem. O to víc jste mě překvapily, když mi díla došla od skoro všech. Musím se přiznat, že jsem s tím nepočítala, a proto se tedy omlouvám, že jsem vás podcenila. Ale i když jsem ráda, tato soutěž mi ubírá hodně času a sil. Neukončím ji, jestli myslíte na tohle, ale asi jsem přecenila své síly, když jsem si zpočátku myslela jaká, že to bude "brnkačka". To jsem ovšem neměla ani tucha kolik lidí, že se chytna na praštěný nápad praštěný holky. Pro příště (jestli někdy něco takového ještě bude, ač pravděpodobně ne) budu muset počítat s více optimistickým plánem, a ne tak zásadně pesimisticky, kdy jsem myslela, že se do soutěže přihlásí jen tak 10 ubožáčků, kteří mi chtějí udělat radost (ty ubožáčky myslím chudinky, který by se chytly na lep). Proto vám patří můj obdiv a díky.
Docela mě také překvapilo, že jste všichni ochotně souhlasily, že napíšete všechno tak, jak jsem vám zadala, ač slohové útvary, silně zavánějící školou. Většina těch, co znám by si je asi raději držela od těla. Myslím, že jsem nakonec byla překvapena příjemně a až na malé odbojáře, které by rádi všude propašovaly modrozelené chobotnice jsem nemusela řešit žádný konflikt typu. "Blbneš? Tohle já psát nebudu!" nebo také "Ale on má lehčí téma!!" Já jsem s tím na začátku počítala, takže jsem ve výsledku možná i malinko zklamaná. No vlastně raději ne, řešit další problémy, bych asi nesnesla.
A když odbočím a a přeskočím na něco s technického soudku. Původně vás bylo 24. krásné číslo, říkala jsem si, protože 24 je i okýnek u čokoládového kalendáře na Vánoce. Také se mi zamlouvalo, že vás je sudý počet, protože s vámi mám jisté plány do budoucna a pak si přijdou dva lidé a rozsypou mi to. Vím, že za oba případy může moje přehnaně změklé srdce, které za chvilku bude připomínat nasáklou houbu. Alespoň v jednání s vámi, když se řekne realita mé srdce ztvrdne jako kamen a nehledejte v něm známky žádných citů a emocí. Nicméně protože jste to vy povolila jsem jednu výjimku. Přizvala jsem k soutěži Tharmu, protože ona neměla předtím přístup k počítači a logicky se tak nemohla přihlásit do soutěže. Moje srdce to bralo jako nespravedlivost a dovolilo Tharmě, aby si vyzkoušela pisatelské schopnosti. Dalším novým členem byla Zuzu. Ta mě v podstatě prosila a nevím jestli se mi to zdálo nebo ne, ale byla zoufalá, protože se mi (neboť mě neznala) nabídla, že napíše na každý útvar něco. No, neberte někoho, kdo vám udělá takovou tirádu a má opravdu očividný zájem. Moje srdce o další level změklo. A tak vás najednou byla 26 (proč to vypadá jako pohádka??). To je také dobré číslo, říkala jsem si a modlila se, ať mi toto skóre už nikdo nerozvrátí. A rozvrátil. Mystic lady odstoupila. Samozřejmě já to chápu a nezlobím se na ni, ale moje plány jsou značně ohroženy, protože lichý počet je problém, ovšem lilliinka se hrdě postaví jakémukoliv problému, takže uvidíme. Nakonec je vás tedy 25 a já velice doufám, že to tak zůstane až do konce.
A teď už na samotné hodnocení. Pochybuju, že se mi vejde do jednoho článku, tak budou kdyžtak dva. Bohužel blog.cz má malou kapacitu a to jsem vám toho ještě tolik zapomněla říct.
Na konec stačí snad už jen dodat, kde a jak máte své hodnocení hledat. Každý máte své číslo, které jsem vám doporučila si zapamatovat a pod ním se najdete. Naleznete tam troje hodnocení. První od Lexi, druhé od Kate a na závěr ode mě. Seřadila jsem naše jména podle abecedy, protože nevím, jak jinak bych to vysvětlovala. Což je myslím, všechno. Kdo by měl otázky, směřujte je na mou hlavu. Kdo by měl výhrady k hodnocení, má smůlu, reklamace neexistuje. Jednou jste se přihlásili, odkývali jste mi bod, ve kterém jsem vás žádala o důvěru a vězte, že každá kritika a chvála má své opodstatnění.
A poslední bod. Pokud máte krátké hodnocení většinou, podotýkám většinou, to znamená, že tam nemáte tolik chyb a neměla jsem jako náročný čtenář tolik výtek.