Nástěnka blogu

Chceš se mě na něco zeptat TADY
Reklamy SEM /

Nechť je tento blog ponechán a zakonzervován pro příští generace ve stavu v jakém je. Třeba někoho ještě dodatečně potěší. Na mazání ho nemám srdce.

Můj email : lilliinka@email.cz

Nashledanou v příštím životě! (jak by řekl Desmond ze Ztracených) :)

6.DÍL. - Plácne zlobivou Zemi vesmír?

15. prosince 2012 v 14:06 | lilliinka |  Co by kdyby ...aneb rok 2012
Pokud se na nás opravdu valí nějaké nebezpečí z vesmíru, pak je to opravdu velmi nebezpečné, protože je celá škála věcí, co na nás vesmír může hodit a ani jedna není vůbec příjemná. Astronomové sice tvrdí, že jsou si téměř jistí, že v roce 2012 se s naší zemí žádná planeta nesrazí, ale můžeme tomu opravdu věřit, když čtyři planetky zemskou dráhu protnou? Nebude jedna naší zkázou, nemůže se odchýlit od svého kurzu? A jak dlouho dopředu by jsme věděli o možném střetu?
Srážka s jinou planetou, střet s asteroidem. Katastrofální následky může ​mít dopad tělesa již o průměru asi 30 metrů a lidskou civilizaci ohrožuje i těleso o průměru 2 kilometry!
Máme nějakou možnost se bránit? Proti asteroidu nebo jinému nepřátelskému tělesu podle současné vědy ​jsme absolutně bezbranní. Nejen, že nedokážeme s jistotou určit každé těleso, které Zemi ohrožuje, ale nedokáže proti němu ani jakkoli zakročit, abychom ho zničili, případně odklonili od Země. To jsou pouze záležitosti sci-fi filmů, ale ne reality!Zatím jsou v programu NASA (Národní úřad pro letectví a kosmonautiku) sledována tělesa větší než jeden kilometr. Dosud jich bylo objeveno až 700, ale předpokládá se jich více jak 1000. Teprve od roku 2007 jsou sledována tělesa s rozměry 100 - 1000 metrů, kterých se do nebezpečné blízkosti Země může dostat až 20000, což není nijak málo. Z niž 80% by měl odhalit teleskop LSST umístěný na hoře Cerro Pachón v Chile, který bude uveden do provozu až v roce 2014! Ale ani poté se nemůžeme bez starostí producírovat po Zemi z radosti, že nám nic na hlavu spadnout nemůže. Záchrana Země před možným útokem meteoritů by musela přijít 15 let před plánovaným sražením, aby se něco dalo dělat.
Můžeme tedy jistě vědět, že, v následujících desetiletích nás žádná srážka s kometou, planetkou nebo asteroidem nečeká? Armáda amatérských i profesionálních astronomů sleduje oblohu, moderní technologie by nám daly vědět o případné srážce několik let dopředu. Pokud by taková zpráva přišla, můžeme se uklidňovat pomyšlením, že by jistě někdo přišel s plánem, jak přilétající objekt zničit...
Už desítky let se mluví o záhadné "Planetě X", která podle mýtu obíhá kolem Slunce po dráze kolmé na dráhu zemskou. Jednou za přibližně tři tisíce let se k Zemi přiblíží tak nebezpečně, že slapovými silami naruší zemský povrch. Říká se dokonce, že naposledy díky jejímu přiblížení k Zemi slapové síly rozevřely Rudé moře a napomohly tak Mojžíšovi při vyvádění Židů z Egypta. V novodobé mytologii se setkáváme s planetou Nibiru, která se má právě v roce 2012 srazit se Zemí a vše živé bezpodmínečně zahubit. Můžeme tedy místo meteoritu čekat něco jiného, mnohem horšího? Experti to zavrhují, i když se našlo video o důkazu, že planeta existuje! Kde je pravda?
Když se přestaneme zaobírat konspiračními teoriemi, o srážce s cizím tělesem, je tu ještě jedna podpásovka, kterou nám vesmír může udělit.
Výbuch supernovy. Co je to? Když nějaká hvězda vyčerpá své zásoby jaderného paliva, celá se zhroutí do sebe. Tím pak vznikne rázová vlna, hvězda vybuchne a její jasnost se zvýší až stomilionkrát! Na krátkou dobu tak září víc než celá galaxie. Doposud každá vybuchlá supernova se nacházela od Země dost na to, aby jí nijak nezasáhla ani neovlivnila její život. Nepředpokládá se ani, že by nás nějaká v blízké době měla ohrozit, ale..... Není možné vyloučit, že by nějaké gama záření ( vysoce energetické elektromagnetické záření vznikající při radioaktivních a jiných jaderných a subjaderných dějích) vzniklé při výbuchu nějaké blízké supernovy mohlo Zemi zasáhnout a v nejhorším možném případě zničit veškerý její život! Smrtelnou porci gama záření můžeme dostat také při střetu dvou neutronových hvězd. K tomu podle vědců dochází v blízkosti Země každých 100 miliónů let, přičemž se nám čas krátí, neboť k dalšímu takovému střetu dvou neutronových hvězd má dojít za relativně krátkou dobu - 100000 let. Nás by to teoreticky už bolet nemělo, ale co nás tíže je. Jsou to správné výpočty nebo nám hodný strýček vesmírek dá jaako dárek Vánocům pořádnou porcičku gama záření?
I kdyby jsme se tedy nakonec vyhnuli smrtonosnému dárkovému balení, může nám vesmír také předhodit ještě něco. Co? Snížení nebo zvýšení sluneční aktivity. Roky 2011 a 2012 měli být nejbouřlivější roky 24. slunečního cyklu. Namísto toho vědci pozorují značný útlum sluneční aktivity, která může pro Zemi znamenat výrazné ochlazení.
Vzpomínáte na minulí díl o sopkách? A o tom, že může díky jejich vlivu přijít doba ledová? Tak to chudák sopka v tom může být také nevině, neboť snížení sluneční aktivity by logicky znamenalo vrátit se ke kyjům, jeskyním a yetti chlapům. Nastanou krátká a deštivá léta a dlouhé a extrémně kruté zimy, přičemž dojde k větší spotřebě energií a též by se mohlo stát, že by jsme díky tomu mohli skončit až na ulici nebude mít dostatek peněz na obyčejné topení. Mohl by nám vesmírek dát podnět ke samovolnému zničení? Tím by samozřejmě přibyly vraždy loupeže e a také kanibalismus. Opravdu úžasné vyhlídky, nemyslíte?
Ovšem na druhou stranu by jsme se neměli těšit na to, že bude zase velké oteplování tzv. globální oteplování. S ním by jsme měli velmi tepá léta, kolem 40 a velice studené zimy, což by se projevilo na energiích tentokráte na chlazení a my by jsme tu měli podobné následky jako s tou zimou.
Vesmírek na nás tedy má spousty bičů, ale je možné, že za některé si můžeme sami. Visí nad námi pověstný Damoklův meč. Bude 21.12 jedna výchovná facka pro lidstvo. Podle mě by to potřebovalo, ovšem takhle radikální?

ZDROJE: http://www.astro.cz
http://2012.konec-sveta.cz/
časopis Enigma
http://cs.wikipedia.org/

Příště nás čeká naše skutky, které také můžou znamenat zkázu. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Deny el Infian Deny el Infian | E-mail | Web | 16. prosince 2012 v 10:11 | Reagovat

Tak to je drsný. Huh. Ten konec, s tou ulicí a kanibalismem. Uch. Nechtěla bych no.
Jo, lidstvo by nějakou výchovnou facku potřebovalo, ale né takovou, aby se z toho začal rozšiřovat kanibalismus. Ovšem, mám pocit, žze díky těm penězům za ochlazování a oteplování, by na to přišli nejhůř chudý lidi, který kolikrát bejvaj hodný a tak, že a ty bohatý hajzlíci by se tomu spokojeně smáli T_T

2 Casion Casion | Web | 16. prosince 2012 v 13:08 | Reagovat

Ľudia by sa veru mali zobudiť :D

3 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | 16. prosince 2012 v 15:50 | Reagovat

Měli by jsme asi něco dělat.... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama