Nástěnka blogu

Chceš se mě na něco zeptat TADY
Reklamy SEM /

Nechť je tento blog ponechán a zakonzervován pro příští generace ve stavu v jakém je. Třeba někoho ještě dodatečně potěší. Na mazání ho nemám srdce.

Můj email : lilliinka@email.cz

Nashledanou v příštím životě! (jak by řekl Desmond ze Ztracených) :)

11. DÍL. - Co na konec světa říkají sekty?

20. prosince 2012 v 15:35 | lilliinka |  Co by kdyby ...aneb rok 2012
Sekty neboli hnutí blbců do nějž s sdružují stejní blbci jako jsou jejich zakladatelé, za cíl mají vystrašit co nejvíc lidí a podnítit je k tomu, aby kupovali nepotřebný krámy a případně se hromadně sebevraždili - alespoň v tom lepším případě (tj. definice podle lilliinky)
Určitě jste se alespoň s jednou už v životě setkali. Většinou postávají na rušných místech ve městě a v ruce mají časopisy jako Strážná věž a nebo Probuďte se! Tak to jsou Svědkové Jehovovi nebo taky ve zkratce jehovisté. Tito lidičky tvrdí, že přežijí konec světa a dojdou spasení! Už několikrát předpověděli konec světa, vždy se jim to nepovedlo, jak můžete vidět.

se setkává s adventisty sedmého nebe, věřící na druhý příchod spasitele Ježíše Krista. vychází z části z jejich názorů a zakládá svou skupinku přátel nazývanou Mezinárodní sdružení vážných badatelů Bible. Pod tímto názvem vystupují do roku 1931, pak si říkají už jen Svědkové Jehovovi. K jejich víře se hlásí skoro 19,5 milionu lidí po celém světe. Neodradí je dokonce ani nesplněné předpovědi konce světa. Ve světě většinou patří za podivíny a ne málokdo s nimi vyrazí dveře. Jehovisté mají také tvrdé zvyky, resp. mívali. Neslavili Vánoce, nepřijímali krevní transfúze a nedovolují očkování. Teď už jsou více povolnější. Dokonce už přijímají dialýzu i transplantaci orgánů. Avšak na konec světa věří, opírají se o Matoušovo evangelium. Třeba mají pravdu. Ale věřili by jste sektě? Já nikdy! Je možné, že spasitel je mezi námi jen neviditelný, jak to tvrdil Russell? Vzhledem k tomu, že předpověď na rok 1994 také selhala, jehovisté, žádný jiný termín nestanovili. Tak kdy přijde? A je tahle sekta neskutečně prolhaná nebo na tom něco bude? Rozšiřují do světa duchovní osvětu?
Mormoni. Joseph Smith založil v roce 1930 Církev Ježíše Krista svatých posledních dnů. Založil ji na základě svého setkání s andělem Moroni, který mu prý ukáže, kde je ukryta kniha se zlatými listy, kde má být zaznamenána křesťanská minulost. Po jejím rozluštění založí svou církev a je považován za proroka, ovšem toto trvání nemá dlouhé. Za svou vehementní propagaci víry je on i jeho bratr zatčen a davem nepřátel ve vězení zabit. Po Smithově smrti se novým vůdcem stává Young. Jaká je vlastně představa mormonů o konci světa? Tito lidé věří také v druhý příchod Ježíše na zem, avšak věří, že se zde má utkat se Satanem, přičemž mnoho lidí zahyne. Ovšem na rozdíl od jiných hnutí (tzv. sekt) Smith nikdy neuvedl přesný konec světa. Můžeme ho tedy očekávat teď?
Víra zabíjí.
Bývalí učitel zpěvu Marshall Herf Applewhite známí jako Do zakládá roku 1975 skupinu s názvem Nebeská brána. Cíl této sekty je zbavit se pozemských těl a být tak spasen. Poté se mají sejít v mateřské lodi, kde budou školeni a následně poté dopraveni do Království Skutečných Nebes. A opravdu 63 fanatiků na jednom ranči v kalifornii spáchá sebevraždu - otráví se jedem.
Hnutí za obrodu deseti božích přikázání zakládá nebývale žena Credonia Mweride, které se údajně měla zjevit Panna Marie (mimo jiné Credonia měla být prostitutka - tedy jaksi paradox). V Ugandě se těmto předpovědím o Panně Marii a jejím údajně předpovídaném konci světa, lehce věří, není tedy divu, že se tohoto hnutí učástní mnoho lidí. Věřící jsou však zklamání, když první stanovené datum není datum apokalypsy. Je tedy stanoveno další - 17 ledna 2000. Credonia odvádí věřící do kostela na "poslední pomodlení". Nikdo netuší, že z kostela už nevyjdou! 500 lidí je tam zamčeno a za živa upáleno. Kromě toho policie objevuje dalších 500 hrobů, kde najdou ubodaná těla těch, kteří byli pro sektu nejspíš nepohodlní. Ovšem nikdo neví, jestli při požáru zahynula sama Credonia nebo jestli žije. Jedno je jasné, po její sektě se slehla zem stejně tak jako po ní samotné!
Od 28. února do 19. dubna 1993 je na ranči v Texasu zavřena skupinka věřicích, které vede David Koresh velicí akci Davidánů. Celý ranč je obklířen ATF jako by se tam neukrývali věřící, nýbrž teroristé. Sekta vzniká ve 30. letech 20.stol. odštěpením se od Adventistů Sedmého nebe. Koresh se prohlašuje za proroka a hlásí konec světa. Protože zde Koresh žije v mnohoženství a jeho nejmladší choti je jen 14 let ATF se rozhodnou vtrhnout dovnitř. Z jejich agentů 4 umírají a 5 je mrtvých davidiánů. Případu se tedy ujímá FBI, které 19. dubna rupnou nervy a snaží se je vypudit tanky a slzným plynem. Jenže objekt je po chvíli náhle v plamenech. Kdo ho zapálil? FBI nebo sami členové sekty, či to byla jen náhoda? Ať tak či tak smrt tam nalezne 76 davidiánů. (z toho 21 dětí!). Za své kruté jednání má FBI alibi, našlo se 150 zbraní. Ovšem stejně se nabízí otázka, muselo to tak být? Muselo tolik poblázněných lidí zemřít jenom proto, že uvěřili v něčí bludy?
Mohli by jsme pokračovat. Harold Egbert Camping v květnu 21. 2011 zfanatizoval pomocí své rádiové stanice mnoho lidé, kteří věřili že v tento den končí svět. Viktor Frasno za to zaplatí životem. Den předem se tento nábožensky založený člověk vrhne do vodní nádrže.
Je tedy jasné, že víra v tyto pochybné sekty je špatná. Berte to jako varovný článek a pokud by jste v budoucnu měli nutkání, připomeňte si ho. Jedno je jasné,svět skončí a žádný člověk nemůže vědět kdy a nemůže lidi nijak zachránit. Snad si jednou na tohle vzpomenete a vzpomenete se, jak lidé za své víry platí. Je to mnohdy víc než krutý způsob. Nikdo vám nebere vaši víru, pokud věříte v Boha v Alláha nebo co já vím v Buddhu nebo věříte v co já vím Psího boha, tak vždy jen rozumně ano. Zfanatizovaní lidé jsou nejhorší. Tímhle vás varuju, protože především mladí lidé se přidávají k těmhle pochybným hnutím. Mějte tedy rozum a nikdy to nedělejte. Pokaždé jsi vzpomeňte na lilliinku, i když to nebude v dobrém, budu ráda kdyby to mělo v budoucnu nějaký účel - jako myslím, mé snažení. Ovšem doufám, samozřejmě, že nikdy nebudete muset stát před volbou a tenhle článek si znovu vybavovat. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ana "Knihofil18" Syringa Ana "Knihofil18" Syringa | Web | 20. prosince 2012 v 15:47 | Reagovat

Nik nevie, kedy bude koniec sveta. Tak prečo by mali Salviši vedieť, kedy áno?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama