Nástěnka blogu

Chceš se mě na něco zeptat TADY
Reklamy SEM /

Nechť je tento blog ponechán a zakonzervován pro příští generace ve stavu v jakém je. Třeba někoho ještě dodatečně potěší. Na mazání ho nemám srdce.

Můj email : lilliinka@email.cz

Nashledanou v příštím životě! (jak by řekl Desmond ze Ztracených) :)

10. DÍL. - Co když nebude konec světa ,ale jen spousta změn?

19. prosince 2012 v 20:28 | lilliinka |  Co by kdyby ...aneb rok 2012
Podle Mayů je špatné upínat se k datu 21.12.2012, kdy má nastat konec. Ten nastat nemá ve smyslu konce lidstva, ale konce jednoho cyklu a začátek dalšího. S takovýmto podobným názorem přicházejí i astronomové nebo astrologové či numerologové.
Jako naprostou ptákovinu uvedl Jiří Grygar, přední český astronom,konec světa 21. prosince 2012. Pouze vidí jako jedinou hrozbu možnou srážku s planetkou Apophis, která by se se Zemí mohla střetnout v roce 2029. Stejný názor má i představitel katolické církve u nás, kardinál Dominik Duka. Ten sice s koncem světa počítá,ale neříká žádné konkrétní datum.
S osudovým datem podle mayského kalendáře koresponduje tradiční evropská astrologie. V horoskopu se v osudný den objevuje poměrně vzácná konfigurace, Boží prst (Prst osudu). Jedná se o rovnoramenný trojúhelník, v němž 3 z planet na jeho vrcholu svírají úhly 60 a dvakrát 150 stupňů . Hrotu tohoto trojúhelníku se říká apex a je nejdůležitější. Tento rok se apex nachází ve znamení Blíženců, kde se usadila planeta Jupiter (planeta štěstí). Astroložka Věra Várady říká: "Zřejmě tedy opravdu přijdeme na něco zásadního. Mohou nastat zajímavé změny, které přinesou nové objevy, mohou se vynořit nové informace z historie, závažné informace o životě na Zemi i o uspořádání vesmíru." Podle astrologů nás tedy čekají zásadní zvraty, k nimž budeme pociťovat nechuť, i když budou dobré - neznamená to prý konec světa! Podle čínského horoskopu se zase nacházíme pod nadvládou Vodního draka, kterému se přisuzuje začátek něčeho nového.
Karty zase prozrazují: "Jistá forma transformace je asi nevyhnutelná, něco se zkrátka musí změnit. Někam budeme muset odejít a nezůstat na tomto místě. Ale nevypadá to jako špatný zážitek, dá se to uchopit správně a má to svůj význam. jinými slovy, něco se změní, ale pokud k tomu budeme přistupovat jako k příležitosti a budeme ji následovat, můžeme tím jenom získat." říká kartářka Anna Bechná.
Když sečteme čísla z data námi tak probíraného 21.12.2012 vyjde nám číslo 2, což je prý číslo klidu, míru, citů touhy, vztahů. Jak tedy lidé přišli na to, že tento tak mírumilovný den naznačuje zkázu?
Někteří numerologové, ale když sčítají docházejí k čílsu 11, což je "nejvyšší duchovní", tzv. mistrovské číslo, které ze všeho nejvíc bojuje samo se sebou. Součtem 2012 taky nacházíme číslo 5, což je číslo symbolizující pentagram, patron všech pěti živlů, kdy má být nejdůležitější svoboda. Ani jedno datum přímo neurčuje zkázu, ale jen jakousi obnovu.
S podivnou teorií, že se Země točí v cyklech, buď devítiletých nebo sedmiletých, přišel český ezoterik Oldřich Rajsigl. Do sedmičkové řady také spadají významné roky 1918 (vznik Československa) nebo 1939 (okupace fašisty). Oba cykly se mají za 4 roky protnout v roce 2016. V tomto roce se má rozpadnout Evropská unie. Konec světa pak má podle něj skončit v roce 3006 a to střetem s jiným tělesem. Tedy podle tohoto originálního badatele svět neskončí v roce 2012 a přiklání se k tomu i celá řada jiných odborníků.

Doufám, že jsem malinko uklidnila.

PS: 21.12. 2012 tu budu od 14:30 -15:30 odpovídat on-line na vaše otázyk o konci světa nebo jen na pokec. Můžete psát do Chceš se mě na něco zeptat nebo na mail lilliinka@email.cz (2 L a 2 I) tedy samozřejmě, že ještě budeme žít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ana "Knihofil18" Syringa Ana "Knihofil18" Syringa | Web | 19. prosince 2012 v 21:44 | Reagovat

Akurát som prečítala mayské proroctvo - kniha. Tomu sa dosť venovali, že bude len zmena, nový vek, nie koniec všetkého. Je to len koniec sveta, ako ho poznáme, začiatok niečoho nového. Osobne si myslím, že táto možnosť je pravdepodobná. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama