Nástěnka blogu

Chceš se mě na něco zeptat TADY
Reklamy SEM /

Nechť je tento blog ponechán a zakonzervován pro příští generace ve stavu v jakém je. Třeba někoho ještě dodatečně potěší. Na mazání ho nemám srdce.

Můj email : lilliinka@email.cz

Nashledanou v příštím životě! (jak by řekl Desmond ze Ztracených) :)

Smrtí to nekončí - 13. kapitola - Zklamání

10. listopadu 2012 v 8:16 | lilliinka |  Smrtí to nekončí
Jak jsem někomu psala teď už nevím komu, ach ta skleróza, tak tato kapitolka je zlomová, co se celého příběhu týče. Takže doufám, že se bude líbit.
A jistě nesmím zapomenout, že je poslední, kterou jsem napsal o prázdninách, takže na pokračování si budete zase muset počkat, řekněme do konce listopadu?Ty dny strávené v Ráji Sally navždy poznamenaly.
Spávala pod širákem jako jí kamarádi a někdy ani nespala, vždyť je mrtvá, nač spát!
Stella se projevila jako zkušená znalkyně velké části Elysejí a velmi dobře věděla, kde má nalézt vodu nebo jídlo. Kromě toho spolu s ostatními často podnikalali výlety nebo výpravy do hloubi Elysejské džungle, kde pátrali po Stínech, normálních lidech se silným instinktem, kteří vlivem kouzla neztratili svoje já a také po "Tom."
Stella bývala tajemná asi jako hrad v Karpatech a tak z ní Sally nikdy nedostala, co znamená "To"
Ano věděla, že je to živočich žijící v Elysejích a nejspíše velmi nebezpečný, nikdo jí však k tomu buď nedokázal říct nic bližšího nebo v případě Stelly prostě jen nechtěl a místo toho se vymlouval jak jen mohl. Sally věděla, že její nová spřízněná duše něco tají a ví mnohem víc než kdy řekla. Je dokonce možné, že tajemné "To" už viděla a potkala se sním.
Bylo tak nádherné nezatěžovat se ničím dokonce ani faktem, že její kamarádka nejspíš tají něco velmi důležitého a je možné, že je to později přivede do nebezpečí. Ale nijak to neřešila, Stelle věřila, a když se tvářila sebejistě nemohla nic namítnout.
Horší to bylo s Billiem. Sice jí také přijmul do jejich malé rodiny, ale na rozdíl od dívek působil ostražitě a rezervovaně. Sally ho často přistihla jak do ní zabodává nedůvěřivý pohled, který se ani nesnažil zamaskovat. Kdyby byla živá rozhodně by ho sjela svým pověstným pohledem, při které se každému rozklepala kolena. Za živa bývala uštěpačná a svým způsobem zlá. Teď se ale věci změnily. V případě Billieho nevěděla co dělat a to se stávalo jen opravdu výjimečně. Ve škole to bylo ona ta neohrožená drzo-upřímná holka bez servítek. Tady však nevěděla, co si může dovolit. Věci se změnily. Hodně se toho změnilo. Ona sama se také změnila, vždyť byla mrtvá. Začala nový život nebo možná jen jeho jinou kapitolu. To byla první věc. Druhá ošemetnější však byla, že by vlivem své přehnanější reakce mohla ztratit svoje nové kamarády a co by pak dělala.
Rozhodl se tedy přetvařovat, falešně se na Billieho usmívat a doufat, že se ovládne a nebo Bill přestane s tou jeho neskrývanou nenávistí.
Samozřejmě si nedokázala odpustit tiché povzdechnutí, jež musel Billie jistojistě slyšet.
Jednoho dne však své sebeovládání Sally ztratila. Nikdo nevěděl proč tak náhle a bez varování, - a snad ani ona sama - vybuchla.
Šly zrovna na na jejich obvyklí okružní pochod džunglí se Stellou jako vůdkyní. Sally šla pozaději a právě přemítala jestli by nebylo dobré se na chvilku odpočinu, protože pochodovali už nejméně 4 hodiny bez jediného zastavení. Za ní jako obvykle šlapal věčně ostražitý Billie a ze Sally nespouštěl z očí.
A právě tady ztratila Sally své nervy. Přesně v tu chvíli se v ní něco pohnulo. Něco co spustilo její následující reakci.
Zloba, nucené sebeovládání a únava se na ní za ty dny nebo týdny hodně podepsala. Kdo ví, co byla nakonec ta poslední kapka.
Otočila se na Billieho překvapivou rychlostí připomínajíc malý hurikán, zamířila na něj prstem a řekla: "Nech toho Billie." Neřekla to nijak nahlas, ale Billie přesto nadskočil jako na pérkách, protože Sally tu jednu větu vyřkla tak mrazivým tónem, až se i sama překvapila.
Stella i Angie, jež šly vepředu se otočily.
Angie se tvářila nechápavě a těkala očima ze Sally na Billa na rozdíl od Stelly, která se zabodla do Sallyiných očí. Sice na tak nepřátelsky a mrazivě jako Billie,ale přesto Sally její cchování zarazilo.
Stella přišla blíž. "Proč Sally?"
"Co?" položila Sally nechápavě otázku.
"Proč řveš na Billa?" Stella to s řevem trochu nadsadila.
"Já na něj neřvu,"bránila se Sally. "To on mě pořád sleduje. Chápeš? Nevěří mi." Sally mluvila zoufale, nechápala příčinu svého výbuchu ani Stellinu reakci a nepochopila ani to, co řekla Stella poté:
"Možná ti ani věřit nemůžeme."
"Proč?" Sally to vyřkla se slzami na krajíčku. Stella měla být její spřízněná duše a nechápe ji? To ji bolelo. Moc jí to bolelo. Píchalo jí u srdce. Hledala tedy podporu u Angie, ale ta raději sklopila pohled. Nikdo jí nevěřil. Nikdo.
Sally poprvé od svého příchodu na Elyseje pomyslela na Smrt. Pomyslela, že to ona by ji pochopila. Ona ano. Asi jako když ona pochopila ji. Vždyť Smrt se v podstatě svěřila se svým životem. Čím je tak vzácná, že se jí Smrt svěřila, vyzradila jí své největší tajemství, jež nezná ani mrtvý ani živý?
Zavrtěla hlavou. Brečela, ale všimla si toho až teď. Vlasy se jí lepily k obličeji a slyzy proudem tekly až na mikinu.
Sally se podívala na Stellu. Ta jen tupě zírala před sebe, ale neřekla nic. Hledala podporu u Angie. Bohužel ani přátelská Angie nezvládla nic než chabý úsměv, ale nepřišla jí obejmout a utěšit s otřepanou frází: To bude dobrý. Nikdo jí nemá rád. Nikdo.
Sally couvla. Nikdo jí nezadržel .Zklamala. Jejich důvěru si nezasloužila. Klopýtla a tvrdě dopadla na zem.
Nikdo jí nepomohl zvednout se, ač Angie už měla nakročena a nebýt Stellina sotva zřetelného zakroucení hlavy možná by Sally podala pověstnou pomocnou ruku, kterou dívka teď tak potřebovala. Avšak to se nestalo.
Sally se zvedla sama zády ke svým ještě před chvílí kamarádům. Už nedokázala zadržet slzy. Kousala se do rtu, aby nevzlykala, ale nebylo to nic platné. Ani přesto jí nikdo nepřišel na pomoc. Nikdo z těch tří. Snad byli zaskočeni, snad tolik naštváni nebo jsou možná jen lhostejní k osudu, který nebohou Sally potká.
Sally nevěděla jestli čekala na to, až se někdo zvedne pomůže či se jí omluví. Možná v to doufala.Ale když se zdálo jasné, že se nic nestane, Sally svěsila hlavu níž přivřela oči, aby z nich neteklo tolik slz a vrávoravým krokem šla vpřed.
Byla zklamaná, bezmocná, sama. A všechno si to zavinila sama. Ano, kdyby neměla takovou výbušnou povahu možná by všechno bylo jinak. Možná. Teď ale už neměla sílu vyzkoušet jaká umí být mrcha. Byla zlomená zničená a ponížená.
Netušila kam jde ani kam má jít. Vždyť tohle jsou možná jediní rozumní a normální lidé v celých velkých Elysejích. Co bude dělat sama a bez lidí, bez kterých neumí žít?
V tu ránu jí to nevadilo. Chtěla se jen, co nejrychleji dostat z tohoto místa, kde ji nemají rádi. Ba třeba i nenávidí.
"Nemají mě rádi." Tahle myšlenka jí rezonovala v hlavě, když přidávala do kroku až zrychlila do běhu.
Nesnáší ji. Zrychlila ještě víc.
Vsadím se, že si konečně oddychli. Znovu ještě urputněji přidala na tempu, až jí začalo píchat v boku.
"Určitě už tě pomlouvají," její špatné já jí to našeptávalo čím dál urputněji a nutilo zoufalou a vysílenou dívku k ještě většímu výkonu. Nakonec už sprintovala. Běžela jako o život. Jako by snad měla smrt v patách.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jakou postavu ze Smrtí to nekončí máš nejraději

Sally 37.5% (3)
Anne 25% (2)
Bill 0% (0)
Angelina 12.5% (1)
Stella 12.5% (1)
Karen 0% (0)
Sallyini rodiče 12.5% (1)

Komentáře

1 Deny Deny | E-mail | Web | 10. listopadu 2012 v 9:15 | Reagovat

Nádherná kapitola.
Sally mi je líto, doufám, že se to nějak spraví.
Ale hrozně moc by mě zajímalo, proč jí nevěří.

2 Lilly Lilly | Web | 10. listopadu 2012 v 15:16 | Reagovat

zajímavý dílek :)

3 Isobel Isobel | Web | 10. listopadu 2012 v 17:14 | Reagovat

Super kapitola! A Sally je mi líto.

4 Renny♥ Renny♥ | Web | 10. listopadu 2012 v 17:26 | Reagovat

Úžasná kapitola...jen aby neutekla proto, že se jí třeba jen zdálo, že jí nemají rádi.. Myslím, že kvůli takové hlouposti by Sally neměla odejít od přátel, ale chci vědět, jak to dopadne dál...

5 Vicky Vicky | Web | 12. listopadu 2012 v 16:29 | Reagovat

Je mi Sally fakt líto :// Někdy téměř každý pozná, jaký to je být pomlouván nebo odstrkován. Chudák Sally. Stejně Angie a Stellu nechápu - a už vůbec ne Billieho! Co je na ní tak divnýho? :-! Oni sami jsou divní! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama