Nástěnka blogu

Chceš se mě na něco zeptat TADY
Reklamy SEM /

Nechť je tento blog ponechán a zakonzervován pro příští generace ve stavu v jakém je. Třeba někoho ještě dodatečně potěší. Na mazání ho nemám srdce.

Můj email : lilliinka@email.cz

Nashledanou v příštím životě! (jak by řekl Desmond ze Ztracených) :)

Smrtí to nekončí - 5. kapitola - Pohřeb 2/2

14. května 2012 v 13:48 | lilliinka |  Smrtí to nekončí
Konečně druhá půlka, opravdu jsem nějak nestíhala, ale napravím to!O 3 dny později
Přehrabala snad celou skříň a v podstatě nic normálního nenašla.
Dnes se měl konat Sallyin pohřeb a Anne z toho byla celá nesvá. Koneckonců snad nikdo si nepřeje pohřbít svého blízkého člena rodina, pokud to není vyšinutý vrah, o to méně, když váš život sotva začal, a tak brzy skončil.
Po skoro ještě další čtvrt hodince se rozhodla pro obyčejné tmavě modré džíny a azurově modré tričko, na nějž natáhla černý lehký svetřík. Svůj oděv ještě doplnila černými balerínami, které vyhrabala až odněkud z nitra skříně. Po tom co se vystrojila si stoupla před oválné zrcadlo a zadívala se na sebe. Nevypadala na svůj věk, ale starší. Pokusila se na sebe usmát, ale vznikla z toho jen bolestná křeč. Proto raději vzala kartáč na vlasy a začala je rozčesávat. Když byla hotová, doplnila svůj komplet o hnědou jednoduchou plastovou čelenku, která patřila Sally. Vypadalo to divně ne-li úchylně, ale ona chtěla mít od sestry něco pořád u sebe a čelenka byla to pravé.
Po chvíli se vyplížila ze svého pokoje a došourala se do kuchyně, kde se posadila.
Za chvilku už vylezla i její matka celá v černém - černá bavlněná sukně, černá halenka s krátkým rukávem a vysoké černé kozačky na 10 centimetrovém podpatku. Nechyběl dokonce ani tmavý make-up.
Annina matka si úkosem prohlédla svou dceru a zabručela si sama k sobě: "Po kom má ta holka vkus." A odpochodovala za svým manželem čekajícím u auta. Anne jí jako otrok doprovázela.
Cesta byla tichá záležitost a Anne myslela jen na to až bude všemu konec. Celé dva předchozí dny nedělala nic jiného než, že se snažila zapomenout na prožitou hrůzu a snažit se psychicky připravit na hrůzu nadcházející.
Když dojeli a zaparkovali na místním hřbitově, Anne už tušila, že všechny přípravy byly zbytečné. Stejně se jí rozklepala kolena a pocit na zvracení jí zaplavil celé tělo. Několikrát zamrkala a spolu s rodiči a mnoho lidmi se vydala hřbitovní branou na místo Sallyina budoucího věčného odpočinku.
Jako nejbližší rodina měli místo v úplně té první řadě, i když si Anne přála být co nejdál.
Až po nějaké chvíli uviděla Sally - respektive její rakev. Udělalo se jí nevolno, ale přemohla to, jenže slzy zadržet nemohla a nebyla sama. Hodně lidí začalo vytahovat kapesníky a otírat si s nimi oči. Z některých řad se dokonce ozývalo hlasité smrkání a popotahování.
Za chvíli se osazenstvo sklidnilo a začalo se věnovat knězi, který právě přicházel.
Anne mu nevěnovala moc pozornosti, protože jí stále přitahovala rakev se Sallyinými ostatky, obklopená fotografiemi a květinami různých barev a druhu. Z knězova proslovu tak zaregistrovala jen: "Sešli jsem se tu nyní.........ze světa odešla jedna milá duše..........Sally Donovanová............měli jsme jí rádi, milovali jsme jí a v našich srdcí bude žít i nadále."
Po dlouhém a vyčerpávajícím proslovu se lidé začali hrnout k hrobu, do kterého hrobníci už stačili spustit rakev, a házely do něj růže (většinou bílé) doprovázené žalostným popotahováním. Smuteční hosté se tiše modlili a se slzami v očích začali obcházet pozůstalé. Jemně jim tiskli ruku a mumlali "upřímná soustrast"
Když už se hřbitov dost vylidnil a zbylo tu jen pár opozdilců a Sallyini spolužáci, přišla k Donovanovým jakási žena. Dlouhé špinavě blonďaté vlasy měla rozpuštěné a ledabyle pohozené na zádech. Byla černě oblečená jako paní Donovanová, jen měla i černé brýle posazené na zřejmě ubrečených očích. V ruce žmoulala bílý krajkový kapesník.
Přistoupila k Annině matce, a ta automaticky, aniž věděla, kdo to je, jí stiskla ruku, jako každému jinému a očekávala vyslovení upřímné soustrasti. Když se tak nestalo, vzhlédla, a když tu osobu poznala, uskočila o pár kroků dozadu.
"Fuj Karen, strašně jsem se lekla!," zasupěla.
"To je mi ale přivítání," řekla žena jménem Karen. "Vím, že jsi rázná žena, Marion, ale tohle už docela přeháníš nemyslíš?"
"Nemyslím" odsekla Annina matka, a pak než stačila Karen, na její dost špatnou jednoslovnou odpověď, jaksi nevhodně reagovat, zavolala: "Johne, máš tu svou drahocennou sestřičku!"
Jakmile to pan Donovan uslyšel přišel se se svým sourozencem přivítat.
Anne stála opodál a pozorovala to. Nechtěla rušit "sourozenecké přivítání", ale jakmile se Karen dostatečně doobjímala se svým bratrem zvolala: "Anne, neteřinko moje drahá, pojď přivítat svojí milovanou tetičku," a rozevřela náruč.
Anne byla šťastná, protože svou tetu přímo zbožňovala. To ona jediná jí rozuměla a nikdy nevyčítala jakoukoliv chybu. Anne si uvědomila, že jí miluje hlavně kvůli tomu, že je pravým opakem jejích rodičů. Bodlo jí z toho u srdce. Chtěla mít normální rodiče, kteří jí budou zahrnovat láskou a hýčkat jako v bavlnce, o to víc, když přišla o sestru. Ale nic. Proto jí teď tetina návštěva tak zvedla náladu.
Když se dostala do náruče jediného člověka, který jí věřil, spadl z ní všechen smutek a zoufalství posbírané za těch několik málo dnů. Užívala si té chvilky štěstí. Vdechovala tetinu těžkou vůni a vůbec jí nevadilo, že se jí dostala až do nosu a nutí jí ke kýchnutí. Nic jí nevadilo. Přitiskla se až kam nejdál to šlo a udělala tu nejprostší věc na světě. Rozplakala se.
Plakala dlouho a vydatně, ale tentokrát to byly slzy štěstí. Poprvé, od smrti sestry se smála. Upřímně a radostně. Věřila, že ten smutek zvládla. Jak moc se tenkrát mýlila neměla ani tušení!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lilly Lilly | Web | 14. května 2012 v 19:49 | Reagovat

Pěkný design:)
a hezké dílko:D
šup sem s pokračováním:)

2 NR NR | Web | 14. května 2012 v 20:51 | Reagovat

Moc hezký nový dess!

3 lilliinka lilliinka | Web | 15. května 2012 v 15:55 | Reagovat

[1]:Brzy bude!

4 Vicky Vicky | E-mail | Web | 15. května 2012 v 18:29 | Reagovat

To jsem ráda, že aspoň někoho chudinka Anne má :)) Jinak moc hezká část :))

5 Per-quiee Per-quiee | Web | 16. května 2012 v 7:56 | Reagovat

máš nádherný nový design !

6 Renny♥ Webmiss Renny♥ Webmiss | Web | 19. května 2012 v 14:27 | Reagovat

Těším se na pokračování a skvělý design♥! moc se mi líbí :)

7 Katniss (Secret Ladies) Katniss (Secret Ladies) | Web | 21. května 2012 v 16:50 | Reagovat

Taky se těším, je to krásná povídka! :-) Takže směle pokračuj a budeme netrpělivě očekávat pokračování!! :-D  :-D Jen tak dál! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama