Nástěnka blogu

Chceš se mě na něco zeptat TADY
Reklamy SEM /

Nechť je tento blog ponechán a zakonzervován pro příští generace ve stavu v jakém je. Třeba někoho ještě dodatečně potěší. Na mazání ho nemám srdce.

Můj email : lilliinka@email.cz

Nashledanou v příštím životě! (jak by řekl Desmond ze Ztracených) :)

Příběhy Darrena Shana 7 : Lovci z přítmí

2. května 2012 v 15:42 | lilliinka |  Shan Darren
Autor: Darren Shan
Národnost: Anglická
Hodnocení: 9

Poloupíra a knížete Darrena Shana čeká přetěžké dobrodružství. Závisí na něm totiž osud jeho klanu.

OBSAH: Darren má jako kníže mnoho povinností. Je tomu už 6 let, co musí svou funkci vykonávat, přičemž se skoro ani nehnul z Hory. Po více jak 600 let se v Upíří hoře zjevil pan O. Sudd, o němž se šuškalo, že dokáže ovlivňovat samotný čas. Upíři z jeho příchodu nebyli moc nadšení, o to míň, když jim oznámil, že Pán vampýrů, jež má zapříčinit konec upírů, je už zasvěcen krví, ale lze ho ještě porazit. Určí, že na výpravu, která má Pána vampýrů najít a zabít se vydají 3 upíři, kteří se musí vydat na cestu a je jim dáno 4 krát se setkat s Pánem vampýrů s možností zabít jej. Pokud jej zabijí jsou zachráněni, pokud ne, vampýři (nachoví bratranci upírů) s Pánem vampýrů v čele vyhubí upíry. Dva upíři, kteří se mají vydat na cesty nebyli nikdo jiný než Darren a jeho učitel pan Hroozley, s třětím členem se setkají až později. Na cestu se s nimi vydává i Lidička Harkat, který si upíry oblíbil. Jejich první kroky vedli k čarodějnici Evanně, jak jim řekl pan Sudd. Cestou k ní potkávají posledního člena výpravy - Vandžu Pochoda - knížete, který nepřebývá v Hoře. Jakmile se dostali k Evanně - čarodějnici a chovatelce žab - vydávali se spolu s ní do Circo Monstruoso. Tam Darrena čekalo překvapení, protože jeho někdejší nejlepší kamarád hadí chlapec Evra Fon měl už ženu a tři děti, z toho nejstaršího pojmenoval podle něj. Jednou Darren uslyšel rozhovor Evanny a pana Topola (vedoucího cirkusu) a rozhodne se Evannu sledovat. A uvidí jak se v lese sešla s několika vampýry a jedním vampánem ( člověkem, který není zasvěcen, ale bojuje jako vampýr), neváhá a spolu se svými přáteli se pouští do boje. Zabijí všechny až na jednoho vampýra a sluhu, kteří prchli. Darren se poté dozví, že uprchlí vampýr je Vandžův bratr Gannen Sochor, a proto ho kníže nedokázal zabít. A Evanna? Ta jim oznámí, že sluha byl ve skutečnosti sám Pán vampýrů, tudíž promeškali první příležitost zabít ho a zachránit tak upíří klan. Poté se už bez Evanny vydávají pryč z Circo Monstruoso, vstříc silám osudu a budoucím hrůzám noci!
MŮJ NÁZOR: Krása! Knížka plná napětí, která totálně vtáhne do děje. Zprvu jsem nikdy nefandila hororům, ale teď si myslím, že jsem udělala chybu, protože tahle knížka rozhodně stojí za přečtení. A chcete- li si to přečíst, ale nemáte třeba odvahu? Nu nevadí, není to horší než řekněme kdejaké fantasy nebo i Televizní noviny na nově:-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Renny♥ Renny♥ | Web | 6. května 2012 v 17:32 | Reagovat

Zní to opravdu zajímavě, jak tu píšeš, že ten pán vampýrů jim řekne, že ho mohou 4 krát zabít a oni to potom promeškaj....možná si to přečtu :)

2 lilliinka lilliinka | Web | 15. května 2012 v 15:57 | Reagovat

[1]: Doporučuju, ale někdy musíš mít silnej žaludek:)

3 Amanda Amanda | E-mail | Web | 10. listopadu 2012 v 16:44 | Reagovat

Tenhle díl jsem si zamilovala, protože je tam Vanžda Pochod. :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama