Nástěnka blogu

Chceš se mě na něco zeptat TADY
Reklamy SEM /

Nechť je tento blog ponechán a zakonzervován pro příští generace ve stavu v jakém je. Třeba někoho ještě dodatečně potěší. Na mazání ho nemám srdce.

Můj email : lilliinka@email.cz

Nashledanou v příštím životě! (jak by řekl Desmond ze Ztracených) :)

Květen 2012

Smrtí to nekončí - 6. kapitola - Sallyina budoucnost

26. května 2012 v 10:19 | lilliinka |  Smrtí to nekončí

6.kapitolka je na světě, doufá že se bude líbit.Je možní trošku delší, ale
nechtělo se mi jí dělit

Dáte mi hlásek?

23. května 2012 v 15:31 | lilliinka |  Others
Ahojky všichni lidi, co tenhle blog navštěvujete. Jsem už ai děsná, ale znovu prosím o hlásky do soutěže, kdo si nevšiml toho nadpisu nahoře. Je to tady http://d-meadow.blog.cz/1205/son-citaty sem tam jako lilliinka se svým citátem. Všem předem děkuju za hlas!Návštěvnost (14.5 - 20.5)

23. května 2012 v 14:53 | lilliinka |  About this blog
Lidičky jsem šťastná a proč? No protože sem chodíte, komentujete a je to vidět! Strašně mě těší fakt, že tenhle blog nebyl založen jen proto, aby tu zabíral másto. Takže jen tak dál a pro vás všechny. kdo si to přečtete patří velký dík.
Děkuju jste zlatí!!!!!

Vaše navýsost šťastná lilliinka

E - book

18. května 2012 v 14:29 | lilliinka |  Co se týká knih
=elektronická kniha

Určitě jste o ní už slyšeli nebo ji třeba používaté. To nevím. Podle mě je E-kniha blbost. Je to teda jen můj názor a vy s tím nemusíte nijak souhlasit, ale já tenhle článek píšu v podstatě proto, abych vám ukázala výhody a nevýhody a tak trochu je i okomentovala. Ale je samozřejmě na vás jak na to zareagujete.
Takže nejprve výhody:

1. Určitě šetří místo a tak si ji můžete vzít klidně i na dovolenou (já ostatně stejně na dovču vezu normální tištěné knihy:-D)
2. Můžete jí prý číst i při slabém osvícení (pitomost, zkuste to a za pár let si knihu bez silných brýlí nepřečtete vůbec!)
3. Můžete si vytvořit libovelné množství kopií
4.Chyby v textu můžou být snadno opraveny (no já si raději přečtu papírovou knihu z hrubkama než na počítač bez jediný chybičky)
5. Nespotřebovává papír ani inkoust
6. Možnost vkládat poznámky a zvýrazňovat text ( ne, že by to v obyčejných knihách nešlo, no ne:D)
7. Knihy nejsou nikdy vyprodány


A teď nevýhody (na ty se osobně těším, protože E-knihy nepodporuji)

1.Vyžadují ke čtení další zařízení
2.Vysoká cena (no není to levný, a kdo moc nečte tomu se to fakt nevyplatí)
3. Pořád spotřebovává elektrickou energii (tedy není to bezplatné, protože furt platí za proud)
4.Možnosti zobrazení těchto zařízení jsou ještě dost omezené
5. S obsahem může být manipulováno bez vědomí autora (takže ve skutečnosti nemusíte číst co napsal autor, ale jen jakýsi rádoby spisovatel)
6.Mnoho formátů také potřebuje speciální software, aby jste je vůbec mohli číst a to taky něco stojí (v překladu E-knihy nejsou s finančních důvodů pro každého)

V poslední době se, ale stává hitem hlavně kvůli tomu, že je malá a tedy snadno skladovatelná. Nechci vás rozhodně od případné koupě zrazovat jen si to pořádně promyslete, klidně si napište pro i proti, aby jste pak nelitovali.

PS: Tenhle článek jsem prostě musela napsat. A proč? No bojuju za starý dobrý normální knihy. Protože nic se nemůže vyrovnat papíru, který i charakteristicky voní a který můžete pohladit a představovat si co všechno knížka před vámi už zažila. To u E-book nejde a myslím, že ještě dlouho nepůjde, i když..........To už si zodpovězte sami:-)

Smrtí to nekončí - 5. kapitola - Pohřeb 2/2

14. května 2012 v 13:48 | lilliinka |  Smrtí to nekončí
Konečně druhá půlka, opravdu jsem nějak nestíhala, ale napravím to!

Smrtí to nekončí - 5. kapitola - Pohřeb 1/2

5. května 2012 v 9:43 | lilliinka |  Smrtí to nekončí

Po douhé době kapitolka. Nějak jsem něměla čas ani mě moc psát nebavilo, ale doufám, že to, že jsem jí napsala nebylo nadarmo.

Příběhy Darrena Shana 7 : Lovci z přítmí

2. května 2012 v 15:42 | lilliinka |  Shan Darren
Autor: Darren Shan
Národnost: Anglická
Hodnocení: 9

Poloupíra a knížete Darrena Shana čeká přetěžké dobrodružství. Závisí na něm totiž osud jeho klanu.

OBSAH: Darren má jako kníže mnoho povinností. Je tomu už 6 let, co musí svou funkci vykonávat, přičemž se skoro ani nehnul z Hory. Po více jak 600 let se v Upíří hoře zjevil pan O. Sudd, o němž se šuškalo, že dokáže ovlivňovat samotný čas. Upíři z jeho příchodu nebyli moc nadšení, o to míň, když jim oznámil, že Pán vampýrů, jež má zapříčinit konec upírů, je už zasvěcen krví, ale lze ho ještě porazit. Určí, že na výpravu, která má Pána vampýrů najít a zabít se vydají 3 upíři, kteří se musí vydat na cestu a je jim dáno 4 krát se setkat s Pánem vampýrů s možností zabít jej. Pokud jej zabijí jsou zachráněni, pokud ne, vampýři (nachoví bratranci upírů) s Pánem vampýrů v čele vyhubí upíry. Dva upíři, kteří se mají vydat na cesty nebyli nikdo jiný než Darren a jeho učitel pan Hroozley, s třětím členem se setkají až později. Na cestu se s nimi vydává i Lidička Harkat, který si upíry oblíbil. Jejich první kroky vedli k čarodějnici Evanně, jak jim řekl pan Sudd. Cestou k ní potkávají posledního člena výpravy - Vandžu Pochoda - knížete, který nepřebývá v Hoře. Jakmile se dostali k Evanně - čarodějnici a chovatelce žab - vydávali se spolu s ní do Circo Monstruoso. Tam Darrena čekalo překvapení, protože jeho někdejší nejlepší kamarád hadí chlapec Evra Fon měl už ženu a tři děti, z toho nejstaršího pojmenoval podle něj. Jednou Darren uslyšel rozhovor Evanny a pana Topola (vedoucího cirkusu) a rozhodne se Evannu sledovat. A uvidí jak se v lese sešla s několika vampýry a jedním vampánem ( člověkem, který není zasvěcen, ale bojuje jako vampýr), neváhá a spolu se svými přáteli se pouští do boje. Zabijí všechny až na jednoho vampýra a sluhu, kteří prchli. Darren se poté dozví, že uprchlí vampýr je Vandžův bratr Gannen Sochor, a proto ho kníže nedokázal zabít. A Evanna? Ta jim oznámí, že sluha byl ve skutečnosti sám Pán vampýrů, tudíž promeškali první příležitost zabít ho a zachránit tak upíří klan. Poté se už bez Evanny vydávají pryč z Circo Monstruoso, vstříc silám osudu a budoucím hrůzám noci!
MŮJ NÁZOR: Krása! Knížka plná napětí, která totálně vtáhne do děje. Zprvu jsem nikdy nefandila hororům, ale teď si myslím, že jsem udělala chybu, protože tahle knížka rozhodně stojí za přečtení. A chcete- li si to přečíst, ale nemáte třeba odvahu? Nu nevadí, není to horší než řekněme kdejaké fantasy nebo i Televizní noviny na nově:-D