Nástěnka blogu

Chceš se mě na něco zeptat TADY
Reklamy SEM /

Nechť je tento blog ponechán a zakonzervován pro příští generace ve stavu v jakém je. Třeba někoho ještě dodatečně potěší. Na mazání ho nemám srdce.

Můj email : lilliinka@email.cz

Nashledanou v příštím životě! (jak by řekl Desmond ze Ztracených) :)

Únor 2012

Marianne Curley

25. února 2012 v 10:05 | lilliinka |  Něco málo o spisovatelech
Narodila se 2O května 1959 ve Windsoru v Novém Jižním Walesu. Je to australanka, kterou nejvíce proslavila trilogie Strážci času a v neposlední řadě i kniha Dávná kletba.Její specialitou je psaní fantasy v realistickém, moderním prostředí.
Její romány jsou zveřejněny na celém světě a lze je nalézt ve všech dobrých knihkupectvích.

Život
S knihami se seznámila ve školním věku a četba jí zcela pohltila, a tak s ní Marianne začala trávit většinu svého volného času. Po svých jednadvacátých narozeninách se vdala . V roce 1988 se s rodinou přestěhovala do Coffis Harbour. Zde se Marianne učitelkou administrativních prací. Zapsala se rovněž do dálkového kurzu psaní a postupně se zúčastnila několika spisovatelských soutěží. Jako první jí vyšel tiskem román Dávná kletba, který byl posléze přeložen do více než deseti jazyků. Marianne zaujala myšlenka alternativních dějin, a tak začala studovat mytologii Řecka a Říma a dala tak vzniknout své slavné trilogii Strážci času. Za svou tvorbu získala řadu ocenění, zejména z žánru literatury pro mládež.

V současnosti žije stále v Coffis Harbour v Novém Jižním Walesu s manželem a svými třemi dětmi.

News
Její nový román Skrytý ze série Avena, bude k vydání ve Velké Británii v červenci 2012, a ve Spojených státech amerických a Austrálii v srpnu 2012. Všichni fandové jejích příběhů se mají na co těšit!

PS: Je to překlad, takže nevím jestli je ten název správně. Všechny potřebné informace k článku jsem nalezla na autorčiných oficiálních stránkách http://www.mariannecurley.com.
Porovnání obálek knih z Česka a myslim z Anglie, můžete porovnat, která je třeba lepší :-)

Změna je život :-D

25. února 2012 v 9:42 | lilliinka |  About this blog
Takže jak napovídá nadpis něco se tu změní. Já sem o tom dlouho přemýšlela a došla jsem k závěru, že bych sem sem tam zveřejnila" Něco málo o spisovatelích", jak nese název i nová rubrika. Takže to je první změna, která by proběhla. Dále jsem se rozhodla sem dát rubriko" Info ze světa" - což jsou nejzákladnější informace co se děje ve světe (rozchod známých celebrit, nějaké ty katastrofy...). Samo, že blog, ale nadále zůstane Čtenářským deníkem, jen se (asi jako skoro všechny blogy časem) změní a přibudou tu i věci co by sem relativně neměli být zveřejňovány. Jinak rubrika" News" nebude, ale nahradí jí rubrika "About this blog". Budou v ní všechny věci co se týkají blogu a nejdou zařadit do jiné rubriky, třeba tenhle článek.
No a asi nejlepší zpráva, teda jak pro koho, je, že povídka bude za nedlouho. Múza mě políbila a já sem se rozhodla psát, takže povídku můžete čekat tak začátkem března. Jo ale není to povídka nýbrž příběh, ale má zatím, jen jednu kapitolu, takže budu říkat zatím jen povídka. A to je tak všechno a já doufám, že se vám bude můj nový návrh líbit a třeba ho i podpoříte.
Pac a pusu
Vaše ukecaná lilliinka

Diplomek od Penelopé Sparrow

12. února 2012 v 10:58 | lilliinka |  About this blog
Nádherný diplomek od mého nového Affs Penelopé Sparrow. Moc děkuju je strašně pěkný:D

Prázdniny ..to těžko

3. února 2012 v 9:48 | lilliinka |  About this blog
Tak poleletní prázdniny! Vízo je doma a rodiče měli samo zase kecy, že to mohlo být lepší, ale já si myslim, že to ujde, kromě toho se cení alespoň snaha ne? Teď se snažim užít si ten jeden den prodlouženýho víkendu, protože další prázdniny budou až za dlouho, tedy já přesně nevim, kdy ale to je teď jedno. Nejhorší na tom je , že rodiče chtěj abych se dneska učilaZamračený No fakt nekecam, prej abych to příští pololetí neflákala a učila se a učila. Hlavně prej matiku, že to na střední budu potřebovat. To je normálně teror, člověk má jednou , za dlouhej čas volno a hned se po něm chce aby se učil, když zrovn jednou nemusí! Doufám,že vy si dnešek užijete líp než já, v překladu ne s učebnicí matiky na dohled:)

Povídka .....jo to ještě budete muset počkat :)

1. února 2012 v 17:00 | lilliinka |  About this blog
Jak jsem tady psala, že by bylo fajn někdy napsat nějakou tu povídku, tak sem nemysleela jako hned. Jasně jistej nápad mám, ale na moji první tvorbu si budete muset ještě nějakej čas počkat, protože přece jenom, nemam tolik času. Přece jenom je škola a taky se mi sem někdy nechce :) Takže ta povídka fakt nebude hned víte já ani nevím, kdy spíš až hodně dlouho, protože v poslední době mám co dělat abych se vůbec na počítač dostala, většinou tu celá rodina stojí tak trochu frontu a já nemam šanci. Ale jsemráda, že se vám moje nabídka líbila, protože popravdě sem to nečekala. Tak doufám, že nesklamu vaše nadšení :D

Chceš se mě na něco zeptat?

1. února 2012 v 15:52 | lilliinka |  About this blog
Jestli se mě chceš na něco zeptat piš prosim sem. Budu ráda, když někdo písne a ráda mu odpovim, v případě, že budu znát odpověď. Kdo by nechtěl psát do komentářů tak mi napište na mail lilliinka@email.cz. S tim, že mi napište svůj blog. Díky za pochopení a už se těším na případné dotazy. (PS: Kdo si nevšiml jsou tam dvě l a dvě i) Vaše

lilliinka