Nástěnka blogu

Chceš se mě na něco zeptat TADY
Reklamy SEM /

Nechť je tento blog ponechán a zakonzervován pro příští generace ve stavu v jakém je. Třeba někoho ještě dodatečně potěší. Na mazání ho nemám srdce.

Můj email : lilliinka@email.cz

Nashledanou v příštím životě! (jak by řekl Desmond ze Ztracených) :)

Vodní královna

8. ledna 2012 v 11:01 | lilliinka |  Meyer Kai
Autor: Kai Meyer
Národnost: Německá
Hodnocení: 8

Příběh se odehrává v Benátkách, které jsou už po 3 desetiletí obklíčeni Egypťany v čele s faraonem Amenophisem, s jediným ochráncem Vodní královnou.

Asi 14 letá dívka Merla se vydává s o rok mladší slepou dívkou Junipou do dílny zrcadláře Arcimbolda, kde mají pracovat. Přijímá je hospodyně Unka (podivní osoba s maskou a jak Merla později zjistí mořská panna). Obě dívky jsou sirotci a jsou rády, že se jich někdo ujal. Merla o svých rodičích neví vůbec nic, má jen vodní zrcátko na jehož druhé straně jí kdosi drží za ruku. Hned první noc poznala Arcimbolda, který slepé dívce Junipě vyrobil zrcadlové oči, díky kterým mohla vidět i ve tmě. Druhý den se seznámily i s ostatními učedníky: vůdcem Dariem, Borem a Tizianem. Jednoho dne je napadli žáci tkalcovského mistra Umberta, sídlícího na druhém břehu.
(Merla se dozvěděla, že nenávist mezi oběma dílnami je normální). Tam Merla poprvé uviděla vůdce tkalců Serafina, s nímž se na slavnosti na počest Vodní královny, vydala na procházku a tím začalo její dobrodružství. Tajně totiž vyslechli rozhovor 3 radních a Egyptského vyslance. Radní Egypťanům dali Vodní královnu, která chránila Benátky právě před Egypťany. Merlu a Serafina prozradilo vodní zrcátko, které spadlo. Podařilo se jim ale utéct i s královnou uvězněnou v karafě, ale když skočili do vody, Serafina vytáhl jeden z kamenných lvů, které používala garda a kamsi ho odnesl. K Merle poté promluvila Vodní královna a chtěla po ní, aby ji vypila, jinak zemře. Když to udělala, královna chtěla, aby se dostaly z Benátek, ale nejdříve musí osvobodit Vermithraxe - původního mluvícího kamenného lva - z náměstí svatého Marka. Mezitím se na náměstí sv. Marka zjevil pekelný posel a nabídl lidem, že jim peklo pomůže v bitvě s Egypťany. Lidé ho ale zabili. Na náměstí Merlu dopravily mořské panny v čele s Unkou. Tam se jí podařilo osvobodit lva a vydat se s ním pryč. Zatím se Serafinovi podařilo prchnout, a protože chtěl mluvit s Arcimboldem, zalezl si do jeho lodě se zrcadly. Uviděl jak mistr zrcadlář prodává svá zrcadla Lordu Světlu a jak jeho posel chce, aby mu příště přivezl dívku se zrcadlovýma očima...
A Merla na zádech obsidiánového lva letěla dál a dál i když neměla ani ponětí kam.


MŮJ NÁZOR: Hezké fantasy, které je vsazené myslím do 18. nebo 19. století. Líbí se mi, že magie tu neznamená nějakou kuriozitu, ale že je to pro lidi řekla bych normální. Nejsou tu ale žádná kouzla jako "čáry máry fuk" ale spíš taková přirozená (létající kamení lvi nebo zeštíhlovací šaty), také mě fascinuje, jak se příběh poměrně rychle rozvíjí, žádné zbytečné protahování, takže mi trvalo asi jen dva dny, než jsem to přečetla "jedním dechem." No a to je asi vše a těšim se na další díl z trilogie, který si brzy pujčim v knihovně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Renny♥ Renny♥ | Web | 9. ledna 2012 v 16:05 | Reagovat

Tak toto mě moc zaujalo...je to takový hzeký, milý :-) a dobrodružný

2 Lollypop Lollypop | 9. října 2013 v 22:51 | Reagovat

Kniha je ížasná :-D ale ze začátku se mi do ní moc nechtělo. Hodně soudím knihy i podle obálky o od téhle knihy byla hrozná. Překonala jsem to a jsem ráda že jsem vodní královnu dočetla :D  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama