Nástěnka blogu

Chceš se mě na něco zeptat TADY
Reklamy SEM /

Nechť je tento blog ponechán a zakonzervován pro příští generace ve stavu v jakém je. Třeba někoho ještě dodatečně potěší. Na mazání ho nemám srdce.

Můj email : lilliinka@email.cz

Nashledanou v příštím životě! (jak by řekl Desmond ze Ztracených) :)

Příběhy Darrena Shana 5: Zkoušky smrti

29. ledna 2012 v 9:52 | lilliinka |  Shan Darren
Autor: Darren Shan
Národnost: Anglie
Hodnocení: 7/8

Poloupíra Darrena Shana čekají v páté knize přetěžké zkoušky smrti, neboli Prověření, kterým musel projít každý upír . Ale zvládne je Darren?

První zkouška, která Darrena čeká je Vodní bludiště, kde musí najít východ s těžkým kamenem na noze, a to dříve než se utopí, protože voda bude postupně stoupat. Vanez Blan, jednooký mistr her, se mu nabídl jako opatrovník a rádce. První zkoušku následně Darren splnil sice jen o fous unikl utopení a málem podlehl panice, ale přesto dokázal najít východ. Druhý úkol nazývaný Jehlová stezka, kde měl Darren projít dlouhou jeskyní plnou stalaktitů a stalagmitů, a také jí bez větších potíží prošel. A po skončení této zkoušky se konal Svátek nemrtvých, kdy se nesmí nic dělat a tak Darren dostal 3 dny na zotavenou. A protože jej svědilo celé tělo, Seba Nil - hlavní ubytovatel - mu ukázal síň s pavouky a jejich chladivými pavučinami. Cestou zpátky se Darren dozvěděl o Strážcích krve, lidech, jež po upírově smrti jeho tělo zbaví krve a orgánů a orgány poté pojídají. Po skončení svátku nemrtvých si Darren musel u knížat vylosovat další zkoušku, tentokráte Síň plamenů, z které byl Vanez Blan značně znepokojený. Proto s přípravou pomáhala i Arra Plachetová - jedna z mála upírek. A Darreovi se málem nepovedlo tento úkol dokončit, ale hlavně se hodně ošklivě popálil, a tak se nestihne připravit na další úkol. Jednoho z knížat Parise Nebesse napadlo jak pomoci Darrenovi, aniž by ztratil čest. Darren musel předstoupit před knížata, kteří mu dali 3 dny, protože neměli čas na zkoušku dohlížet. Čtvrtou zkoušku, Krvavé kance, by Darren v obvyklé kondici zvládl, ale protože byl zraněný jeden kanec nakažený upíří krví ho už už chtěl zabít, ale zasáhl Lidička Harkat Mulds, za to chtěli Darrena odvést do Síně smrti a popravit. On ale využil příležitosti a s Kurdou Smoltem - budoucím knížetem - prchl. Cestou je překvapil Gavner Zurč - přítel Darrenova učitele pana Hroozley a i Darrena. Jedné z chodeb ale narazili na vampýry ( bratranci upírů s nachovou kůží). Gavner s nimi začal bojovat, ale Kurda ne, místo toho Gavnera Zurče zabil. V tom okamžiku Darren poznal, že budoucí kníže je zrádce vlastní (upíří) krve. Kurda nechtěl Darrena zabít, ale ten namísto, aby se nechal od zrádce zachránit z potoka, do kterého spadl, nechal se odnášet vodou. Raději by si býval zvolil smrt.MŮJ NÁZOR: Povedená kniha to musím uznat plná napětí a hlavně jasně dokazuje, že každý se může vydávat za přítele a přitom je to zrádce. Také se mi tahle kniha začíná líbit čím dál víc, protože zprvu jsem hodnotila velmi pečlivě a čísla nebyla větší než 5, ale teď si dokážu představit, že moje hodnocení bude ještě stoupat s dalšími díly, této dechberoucí hororové ságy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Renny♥ Renny♥ | Web | 29. ledna 2012 v 11:22 | Reagovat

vypadá to zajímavě :-)

2 Renny♥ Renny♥ | Web | 31. ledna 2012 v 14:48 | Reagovat

děkuju♥:) myslím, že i ty budeš mít takovou návštěvnost :) chce to jenom čas ;-)

3 Amanda Amanda | E-mail | Web | 10. listopadu 2012 v 16:40 | Reagovat

Zkoušky smrti jsou z prvních 5 dílů nejlepší, Darren Shan dokáže vtáhnout do děje. Ale ten konec mě vážně naštval, ale to bude tím, že jsme asi měsíc nemohla sehnat šestku.
Mimochodem, vedu něco podobného jako ty. Jmenuje se to Amandina Knihovna a uváním tam knihy, které jsme četla a Darren Shan k nim patří. Můžeš zkusit zhodnotit můj názor: http://amandinyzapisky.blog.cz/1209/amandina-knihovna-darren-shan-a-madame-okta ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama