Nástěnka blogu

Chceš se mě na něco zeptat TADY
Reklamy SEM /

Nechť je tento blog ponechán a zakonzervován pro příští generace ve stavu v jakém je. Třeba někoho ještě dodatečně potěší. Na mazání ho nemám srdce.

Můj email : lilliinka@email.cz

Nashledanou v příštím životě! (jak by řekl Desmond ze Ztracených) :)

Leden 2012

Příběhy Darrena Shana 6: Upíří kníže

31. ledna 2012 v 15:47 | lilliinka |  Shan Darren
Autor: Darren Shan
Národnost: Anglická
Hodnocení: 7/8

OBSAH: Šestý díl ze série knih o poloupírovi Darrenu Shanovi. Vybojuje si nazpět svou ztracenou čest?

Kdyby mu v žilách nekolovalapíří krev, a kdyby neměl tak velkou dávku upířího štěstí, zemřel by ve víru smrtící vody. A kdyby ho potom, co se vyškrabal na břeh, nenašli jeho dobří známí vlci, které potkali cestou k Upíří hoře ? Šmouhu a malého Rudiho - zemřel by na vyčerpáním, mrazem nebo hladem. Vlci jej zavedli ke své smečce, která ho zachránila. Darren viděl, jak ho jeho učitel pan Hroozley a Arra Plachetová - bojovnice - i s tím falešným zrádcem Kurdou, hledají, a proto se s pomocí jedné staré vlčice, která znala Upíří horu, vydal zpátky, aby varoval svůj klan i za cenu svého života. Když se dostal do Hory, nejdřív zašel za Sebou Nilem - hlavním ubytovatelem - a ten všemu uvěřil. Darren už předtím zjistil, že vampýři budou chtít Kámen krve - mocnou relikvii, kterou upírům dal pan O. Sudd, a z kterou mohou najít všechny upíry - ale ten je v síni, kam smí jen knížata, a proto vampýří čekají, až se jím stane Kurda. Darren předstoupil před knížata těsně před zasvěcením Kurdy, a ti mu uvěřili a s Darrenovou pomocí našli místo, kde se vampýři skrývali. Darren taky vymyslel plán napadení vampýrů pomocí pavouků žijicíchv hoře, s vedením jedovaté pavoučice Madame Okty. To vampýry skvěle překvapilo a nebylo těžké je poté pozabíjet. V boji ale Vanez Blan, mistr her, přišel o druhé oko a Arra Plachetová - výtečná bojovnice - zemřela rukou jednoho vampýra. Po krveprolití začali knížata vyslýchat Kurdu a ten potvrdil, že se chtěl dostat ke Kameni krve, ale nejdříve měl v plánu otrávit knížata a tím by prý všechny upíry zachránil před vyhubením, protože upíry mají vyhubit vampýři v čele s Pánem vampýrů, který - podle Kurdy - je už na zemi a čeká jen na zasvěcení. A Kurda se snažil sjednotit upíry s vampýry, protože každý vampýr válku nechtěl. Poté knížata Kurdu Smolta odsoudí k trestu smrti v Síni smrti, kde ho nabodnou na kůly. Potom se knížata zabývala Darrenovým případem. Nechtěli ho zabít, ale přesto ho nemohli jen tak propustit, a proto mu nabídli, aby se stal knížetem, protože když přijme nemůžou mu nic udělat, i když neuspěl u Prověření. A Darren to přijímá....

Příběhy Darrena Shana 5: Zkoušky smrti

29. ledna 2012 v 9:52 | lilliinka |  Shan Darren
Autor: Darren Shan
Národnost: Anglie
Hodnocení: 7/8

Poloupíra Darrena Shana čekají v páté knize přetěžké zkoušky smrti, neboli Prověření, kterým musel projít každý upír . Ale zvládne je Darren?

První zkouška, která Darrena čeká je Vodní bludiště, kde musí najít východ s těžkým kamenem na noze, a to dříve než se utopí, protože voda bude postupně stoupat. Vanez Blan, jednooký mistr her, se mu nabídl jako opatrovník a rádce. První zkoušku následně Darren splnil sice jen o fous unikl utopení a málem podlehl panice, ale přesto dokázal najít východ. Druhý úkol nazývaný Jehlová stezka, kde měl Darren projít dlouhou jeskyní plnou stalaktitů a stalagmitů, a také jí bez větších potíží prošel. A po skončení této zkoušky se konal Svátek nemrtvých, kdy se nesmí nic dělat a tak Darren dostal 3 dny na zotavenou. A protože jej svědilo celé tělo, Seba Nil - hlavní ubytovatel - mu ukázal síň s pavouky a jejich chladivými pavučinami. Cestou zpátky se Darren dozvěděl o Strážcích krve, lidech, jež po upírově smrti jeho tělo zbaví krve a orgánů a orgány poté pojídají. Po skončení svátku nemrtvých si Darren musel u knížat vylosovat další zkoušku, tentokráte Síň plamenů, z které byl Vanez Blan značně znepokojený. Proto s přípravou pomáhala i Arra Plachetová - jedna z mála upírek. A Darreovi se málem nepovedlo tento úkol dokončit, ale hlavně se hodně ošklivě popálil, a tak se nestihne připravit na další úkol. Jednoho z knížat Parise Nebesse napadlo jak pomoci Darrenovi, aniž by ztratil čest. Darren musel předstoupit před knížata, kteří mu dali 3 dny, protože neměli čas na zkoušku dohlížet. Čtvrtou zkoušku, Krvavé kance, by Darren v obvyklé kondici zvládl, ale protože byl zraněný jeden kanec nakažený upíří krví ho už už chtěl zabít, ale zasáhl Lidička Harkat Mulds, za to chtěli Darrena odvést do Síně smrti a popravit. On ale využil příležitosti a s Kurdou Smoltem - budoucím knížetem - prchl. Cestou je překvapil Gavner Zurč - přítel Darrenova učitele pana Hroozley a i Darrena. Jedné z chodeb ale narazili na vampýry ( bratranci upírů s nachovou kůží). Gavner s nimi začal bojovat, ale Kurda ne, místo toho Gavnera Zurče zabil. V tom okamžiku Darren poznal, že budoucí kníže je zrádce vlastní (upíří) krve. Kurda nechtěl Darrena zabít, ale ten namísto, aby se nechal od zrádce zachránit z potoka, do kterého spadl, nechal se odnášet vodou. Raději by si býval zvolil smrt.MŮJ NÁZOR: Povedená kniha to musím uznat plná napětí a hlavně jasně dokazuje, že každý se může vydávat za přítele a přitom je to zrádce. Také se mi tahle kniha začíná líbit čím dál víc, protože zprvu jsem hodnotila velmi pečlivě a čísla nebyla větší než 5, ale teď si dokážu představit, že moje hodnocení bude ještě stoupat s dalšími díly, této dechberoucí hororové ságy.


Co vy na to?

25. ledna 2012 v 14:44 | lilliinka |  About this blog
Tak jak napovídá nadpis ráda bych vám něco navrhla a je jen na vás, kdo sem chodí si sem tam něco přečíst, jak budete reagovat. Nebudu vás dlouho napínat, prostě mě napadlo, že bych sem sem tam zvěřejnila nějakou povídku, samozřejmě mojí vlastní. Popravdě nevím jestli to bude mít nějaký úspěch, když skoro každý druhý blog má povídkovou tématiku. Nu nic necham to na vás, pokud se vám to zamlouvá tak napište do komentářů pokud ne tak vlatně taky, fakt bych byla ráda, kdyby se těch komentářů sešlo co nejvíc ať už dobrých nebo špatných . Předem upozorňuju, že nechci psát pokračování Harryho Pottera, to si raději přečtu na jiných blogách. Raději bych napsala buď pokračování jiných knih nebo zcela moje vymyšlené povídky! Takže pořádně promýšlejteUsmívající se Jo a taky bych moc chtěla poděkovat svým SB za trpělivost a slibuju, že teď tu budu snad normálně, protože se nebudu muset tolik učit. Moc děkuju za povzbudivá slova od Renny♥ - moooc pomohla, taky moc děkuju za pochopení od Kath a Per - quiee. A MOC DÍKY VŠEM KDO NAVŠTÍVILI MŮJ BLOG, ALE NEZANECHALI KOMENTÁŘUsmívající se lilliinka

Pololetí ... no, tak se musim učit

13. ledna 2012 v 15:11 | lilliinka |  About this blog
Ahoj, já vím, že tu nejsem moc často a taky nepřidávám nějaký nový články, ale je skoro konec pololetí a já se musim učit :(, takže mě musíte pochopit. Hlavně moje SB, já i nadále budu chcodit na váš blog a komentovat, ale ne tak často. Ale po pololetí se to změní a já doufám , že k lepšímu :) A taky si musíte uvědomit, že než napíšu jeden obsah a k tomu hodnocení zabere to dost času. Takže se omlouvám a děkuju za pochopení. Byla bych nerada kdyby si mě kvůli tomu nějaké mě SB smazalo.

Příběhy Darrena Shana 4 : Upíří hora

8. ledna 2012 v 12:02 | lilliinka |  Shan Darren
Autor: Darren Shan
Národnost: Anglická
Hodnocení: 6


PoloupírDarren Shan nás vítá už ve čtvrtém díle!
OBSAH: Uplynulo už 8 let od doby, kdy Darrena zasvětil krví pan Hroozley, který se tak stal jeho učitelem. Darren pořád žije u panoptika Circo Monstruoso, kterým to vše začalo. Přestal si rozumět se svým tehdejším nejlepším kamarádem hadím chlapcem Evrou, protože jako upír stárne pomaleji než člověk. Pan Hroozley se tedy rozhodne vzít Darrena na Radu, která se koná jednou za 12 let a představit, tak Darrena upíří generalitě. Pan Sudd jim na cestu, kterou musí vykonat bosí a pěšky, dá dva členy jeho Nárůdku - podivných bytostí s kápěmi přes hlavu, kteří nikdy nemluví. Na cestě se potkají s Gavnerem Zurčem - jedním z upířích generálů a společně cestují k Upíří hoře, kde se koná Rada. Narazí na mrtvolu upíra a později vampýra a jsou značně znepokojeni. Jednoho dne napadne v lese Darrena šílený medvěd a zabije jednoho z Lidičků. Druhý pomůže Darrenovi a potom se stane zázrak - promluví. Říká, že se jmenuje Harkat a má důležitou zprávu pro upíří knížata - prý se blíží noc Pána vampýrů, noc, kdy budou mít vampýři vůdce a povedou válku s upíry - kterou předpovídal pan Sudd. V upíří hoře se Darren setkává s mnoha upíry - starým známím pana Hroozleyho a vrchním ubytovatelem Sebou Nilem, Kurdou Smoltem - budoucím knížetem nebo Arrou Plachetovou, jednou z mála upírek a skvělou bojovnicí, o čemž se Darren přesvědčí na vlastní kůži. Upírům se moc nelíbí, že je Darren tak mladý a vyčtou panu Hroozleymu, že ho neměl zasvěcovat krví. Proto musí Darren podstoupit Prověření - zkoušky, kterými musel projít každý. Pokud ale neuspěje, bude zabit v Síni smrti, pokud uspěje bude oficiálně přijat do upířího světa.

Vodní královna

8. ledna 2012 v 11:01 | lilliinka |  Meyer Kai
Autor: Kai Meyer
Národnost: Německá
Hodnocení: 8

Příběh se odehrává v Benátkách, které jsou už po 3 desetiletí obklíčeni Egypťany v čele s faraonem Amenophisem, s jediným ochráncem Vodní královnou.

Asi 14 letá dívka Merla se vydává s o rok mladší slepou dívkou Junipou do dílny zrcadláře Arcimbolda, kde mají pracovat. Přijímá je hospodyně Unka (podivní osoba s maskou a jak Merla později zjistí mořská panna). Obě dívky jsou sirotci a jsou rády, že se jich někdo ujal. Merla o svých rodičích neví vůbec nic, má jen vodní zrcátko na jehož druhé straně jí kdosi drží za ruku. Hned první noc poznala Arcimbolda, který slepé dívce Junipě vyrobil zrcadlové oči, díky kterým mohla vidět i ve tmě. Druhý den se seznámily i s ostatními učedníky: vůdcem Dariem, Borem a Tizianem. Jednoho dne je napadli žáci tkalcovského mistra Umberta, sídlícího na druhém břehu.
(Merla se dozvěděla, že nenávist mezi oběma dílnami je normální). Tam Merla poprvé uviděla vůdce tkalců Serafina, s nímž se na slavnosti na počest Vodní královny, vydala na procházku a tím začalo její dobrodružství. Tajně totiž vyslechli rozhovor 3 radních a Egyptského vyslance. Radní Egypťanům dali Vodní královnu, která chránila Benátky právě před Egypťany. Merlu a Serafina prozradilo vodní zrcátko, které spadlo. Podařilo se jim ale utéct i s královnou uvězněnou v karafě, ale když skočili do vody, Serafina vytáhl jeden z kamenných lvů, které používala garda a kamsi ho odnesl. K Merle poté promluvila Vodní královna a chtěla po ní, aby ji vypila, jinak zemře. Když to udělala, královna chtěla, aby se dostaly z Benátek, ale nejdříve musí osvobodit Vermithraxe - původního mluvícího kamenného lva - z náměstí svatého Marka. Mezitím se na náměstí sv. Marka zjevil pekelný posel a nabídl lidem, že jim peklo pomůže v bitvě s Egypťany. Lidé ho ale zabili. Na náměstí Merlu dopravily mořské panny v čele s Unkou. Tam se jí podařilo osvobodit lva a vydat se s ním pryč. Zatím se Serafinovi podařilo prchnout, a protože chtěl mluvit s Arcimboldem, zalezl si do jeho lodě se zrcadly. Uviděl jak mistr zrcadlář prodává svá zrcadla Lordu Světlu a jak jeho posel chce, aby mu příště přivezl dívku se zrcadlovýma očima...
A Merla na zádech obsidiánového lva letěla dál a dál i když neměla ani ponětí kam.


MŮJ NÁZOR: Hezké fantasy, které je vsazené myslím do 18. nebo 19. století. Líbí se mi, že magie tu neznamená nějakou kuriozitu, ale že je to pro lidi řekla bych normální. Nejsou tu ale žádná kouzla jako "čáry máry fuk" ale spíš taková přirozená (létající kamení lvi nebo zeštíhlovací šaty), také mě fascinuje, jak se příběh poměrně rychle rozvíjí, žádné zbytečné protahování, takže mi trvalo asi jen dva dny, než jsem to přečetla "jedním dechem." No a to je asi vše a těšim se na další díl z trilogie, který si brzy pujčim v knihovně.