Nástěnka blogu

Chceš se mě na něco zeptat TADY
Reklamy SEM /

Nechť je tento blog ponechán a zakonzervován pro příští generace ve stavu v jakém je. Třeba někoho ještě dodatečně potěší. Na mazání ho nemám srdce.

Můj email : lilliinka@email.cz

Nashledanou v příštím životě! (jak by řekl Desmond ze Ztracených) :)

Příběhy Darrena Shana 2 : Upírův pomocník

4. prosince 2011 v 14:38 | lilliinka |  Shan Darren
Autor: Darren Shan
Národnost: Anglie
Hodnocení: 4


OBSAH: Již druhá kniha z hororové série. Na začátku knihy jde Stanley domů. Je tma, ale on se nebojí. Najednou zaslechne křupání, ohlédne se a zjistí, že za ním jde chlapec. Oddechne si, ale v tu chvíli na něj ze stromu skočí něco s červeným pláštěm. Je to pan Hroozley, který Stanleye škrábne a začne mu sát krev. Vysvětlí znechucenému Darrenovi, že bude muset taky začít pít krev jinak, že zeslábne a umře. Řekne mu, že toho člověka ?nevypije? celého, ale jen trochu a ten člověk si nic pamatovat nebude. Jenže Darren krev pít odmítá, protože věří, že by tím ztratil poslední kousek lidskosti a tak pije jen krev drobné zvěře, aby si tak udržel svoji sílu. Pan Hroozley mu tedy nabídne, že se na nějaký čas vydají zpět do Circo Monstruoso. Darren to přijímá. V cirkuse se seznámí s hadím chlapcem Evrou. Tady se má Darren starat o potřeby pana Hroozleyho a pavoučice. Když jednoho dne do cirkusu zavítá pan Sudd se svým Nárudkem ? malými lidičky, jež nemluví a nosí kápě, ale kteří v Circo Monstruoso značně pomáhají ? dostane Darren s Evrou za úkol, aby pro tyto lidičky lovili zvěř. Spolu s Evrou se spřátelí s místním chlapcem Samem Grestem, jež velice obdivuje cirkus zrůd a rád by sním začal cestovat, i když mu to Darren rozmlouvá. Poté také potkají Ervého, člena pluku ochránců přírody nebo jen krátce POPu. Ervé jako ochránce přírody se velmi začne zajímat o mizení zvěře, kterou Darren s Evrou chytají pro Nárůdek. Darren se jej snaží bez úspěchu vystrašit. Rozhodne se pro Ervého a Sama sehnat lístky na jedno z představení, od ředitele cirkusu pana Topola. Samovi se vystoupení líbí, Ervé je již méně nadšený, protože viděl Vlčího muže zavřeného v kleci. Když se jednoho dne koná poslední představení na tomhle místě, Ervé se vkrade do tábora a vypustí Vlčího muže. V tu samou chvíli se do panoptika vkrádá Sam, aby mohl s cirkusem cestovat. Vlčí muž ukousne Ervému ruce a on uteče pryč. Darren se snaží Vlčího muže zastavit, ale je moc zesláblí a tak omdlí. Když se probere uvidí pana Hroozleyho jak zpacifikovává Vlčího muže. Najde Sama, který je smrtelně zraněn, ale ještě žije. Pan Hroozley mu řekne, aby jej vysál celého a tak v něm Samova duše bude žít nadále. Darren tedy překoná svůj odpor a svého kamaráda vysaje. Pan Hroozley a jeden z lidičků vykopou mělký hrob a Sama tam pohřbí. Darren je zdrcený, ale ví, že část Samovi osobnosti v něm bude žít dál.

MŮJ NÁZOR: Ze začátku mi to přišlo, jako minule takové neforemné a já si myslela, že bych to svedla taky tak napsat, nebo možná i líp. Ale jak jsem četla dál tak jsem rozpoznala, že blbej začátek neznamená blbá knížka. Poté co se stalo na konci knihy, kdy Darrenův kamarád Sam zemřel (byl zavražděn) mám intenzivní pocit, že tahle knížka nepatří do rukou malým dětem, ať už to jsou více otrlí kluci. I mě bylo u čtení docela blbě a to jen tak něco snesu. Nejvíce mě ale zhnusilo jak to autor tak dopodrobna všechno napsal. Myslím především ten mord. Jinak příběh je v pořádku. Neříkám, že se mi to líbilo, to je konec konců věc názoru. Je možné, že existují lidé, kteří mají tento typ beletrie rádi a mordy a masakry je prostě baví. Jinak kdo tenhle žánr žere tahle knížka je na 100% adept.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Amanda Amanda | E-mail | Web | 10. listopadu 2012 v 16:21 | Reagovat

Jak už jsem zmiňovala u prvního dílu, ten začátek je celkem slabý, ale přesto jsem od něj nemohla odrthnou oči. Darren píše s takovým fantastickým kouzlem. Ty detailní popisky zabíjení k tomu prostě patří, já mám ráda knížky žánru Horor+fantasy a tato kniha mé požadavky splňuje. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama