Nástěnka blogu

Chceš se mě na něco zeptat TADY
Reklamy SEM /

Nechť je tento blog ponechán a zakonzervován pro příští generace ve stavu v jakém je. Třeba někoho ještě dodatečně potěší. Na mazání ho nemám srdce.

Můj email : lilliinka@email.cz

Nashledanou v příštím životě! (jak by řekl Desmond ze Ztracených) :)

Příběhy Darrena Shana 3 : Krvavé chodby

25. prosince 2011 v 9:07 | lilliinka |  Shan Darren

Autor : Darren Shan
Národnost: Anglická
Hodnocení: 5

Třetí díl příběhů poloupíra Darrena Shana , v němž se ocitá jen kousek od smrti.

OBSAH: V Circo Monstruoso se nečekaně objeví upír Gavner Zurč (upíří generál a blízký přítel pana Hroozleyho) a Darren poprvé uvidí jiného upíra mimo pana Hroozleyho. Upírova návštěva je obestřena řadou tajemství. Když odejde, pan Hroozley se rozhodne dočasně opustit panoptikum a vydat se do města, kde jako člověk žil. Vezme sebou i Darrena s jeho přítelem hadím chlapcem Evru. Ani jeden netuší, proč jedou zrovna tam. Ve městě si v hotelu pronajmou pokoj. Kluci se dobře baví a pan Hroozley v noci záhadně kamsi mizí. Pomalu se
blíží Vánoce, a tak by Darren něco rád koupil Evrovy, místo toho ve městě potká dívku - Debbie Rulikovou - a spřátelí se s ní, ba se do ní i zamiluje. Mezitím se ve zprávách objevuje podivná smrt několika lidí, kteří byli nalezeni bez krve. Chlapci mají závažné podezření, že ty lidi zabil pan Hroozley, protože on před nimi evidentně něco tají. Darren se rozhodne ho v případě prokázání viny zabít. Proto ho začnou s Evrou sledovat a zjistí, že pan Hroozley pronásleduje jednoho tlouštíka. Když si Darren myslí, že chce upír na tlouštíka zaútočit, zaútočí on na pana Hroozleyho odhodlán zabíjet. Pan Hroozley ale není vrah , chtěl jen zabránit zabití tlouštíka vampýrem Murloghem, a proto ho sledoval a vybral si tlouštíka jako návnadu, aby mohl vampýra zabít. (Vampýří jsou zlí ?bratranci? upírů a před několika stoletími se od upírů oddělili.) Vampýr ale prchne a vezme sebou i Evru. Darren zjistí, že se Murlogh schovává v podzemních kanálech. S panem Hroozleyem je prohledají, ale chodby jsou velmi spletité. Pan Hroozley s Darrenem vymyslí na vampýra lest. Pohádají se a Darren, pak jde sám, když jej odchytne Murlogh. Darren nabídne vampýrovi výhodný obchod ? vymění Evru za Debbii. Vampýr po chvíli souhlasí. V bytě Rulikových, je pro Murlogha připraveno nepříjemné překvapení. Místo chutné Debbi tam leží jen koza. Vampýr je překvapen, ale v tu chvíli ho zabíjí pan Hroozley, čekající ve skříni. Po uklizení bytu Rulikových Darren musel rozloučit s Debbi a spolu s panem Hroozleyem a vysvobozeným Evrou míří zpět do Circo Monstruoso.

MŮJ NÁZOR: Další, respektive, třetí, díl hororové série. Tohle je spíše knížka pro kluky, ale mě to nijak nevadí a ráda jsem si ji přečetla. Třeba když jsem byla nemocná bylo to příjemné čtení, které zahánělo nudu. Někdy je to místy i trochu brutální, ale řekněme, že je to horor takže to myslím patří k tomu. Dále mě vůbec nenapadá co mám napsat. No prostě shrnuto a podtrženo, vtáhne do děje a je to příjemné čtení jak pro kluky tak pro odvážnější holky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti můj blog?

Ano a moc 40.7% (420)
Ujde,ale žádný zázrak 24.9% (257)
Nevim 18.5% (191)
Děs běs 15.8% (163)

Komentáře

1 Per-quiee Per-quiee | Web | 27. prosince 2011 v 20:50 | Reagovat

Ahoj, zapsala jsi se do náboru affs, přidám si tě, ale do skupin zatím nezařazuju, protože je vás ještě málo :))

2 Renny♥ Renny♥ | Web | 29. prosince 2011 v 17:57 | Reagovat

Ahojký, prosím jestli by jsi mi nemohla hlásnout zde: http://nikushka01.blog.cz/1112/5-kolo-sonb#pridat-komentar
Jsem tsm jako Renny♥ se svým blogem. Ráda oplatím :)

P.S: Omlouvám se, ale nenašla jsem reklamy

3 Áďa Áďa | Web | 30. prosince 2011 v 11:03 | Reagovat

Ahoj, mohu Tě poprosit o hlas? Vím, nejspíše nesnášíš reklamy, ale prosím Tě jen o pár vteřin tvého času. Jdi prosím na: www.krecci.cz   Když se dostaneš na stránku, sjeď níže (zhruba do poloviny stránky) a tam je vpravo v šedém rámečku anketa.  Ty prosím klikni na Olda (je 8. od konce) a pak dole klikni na hlasuj. Počkej až se hlas započítá, to je vše. Moc Tě o něj prosím a předem Ti moc děkuji  Ráda oplatím
PS: Jinak Ti přeji šťastný Nový rok :) Vážně Tě moc prosím o hlas, ta soutěž dnes končí, zatím prohrávám, :( jde tady o čas. Děkuji.

4 Amanda Amanda | E-mail | Web | 10. listopadu 2012 v 16:25 | Reagovat

Mno abych řekla pravdu, jsem moc ráda, že autor zapojil Darrena zpátky do reality a ne jen do panoptika. Naprosto dokonalé bylo, když "chodil" s Debie. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama