Nástěnka blogu

Chceš se mě na něco zeptat TADY
Reklamy SEM /

Nechť je tento blog ponechán a zakonzervován pro příští generace ve stavu v jakém je. Třeba někoho ještě dodatečně potěší. Na mazání ho nemám srdce.

Můj email : lilliinka@email.cz

Nashledanou v příštím životě! (jak by řekl Desmond ze Ztracených) :)

Pán zlodějů

31. prosince 2011 v 11:44 | lilliinka |  Funkeová Cornelia
Autor: Cornelia Funkeová
Národnost : Německá
Hodnocení: 8

OBSAH: Za Victorem Getzem - známým benátským detektivem - přijdou manželé Hartliebovi s tím, že jejich dva synovci, starší Prosper a mladší Bo, utekli z Hamburku, když zemřela jejich matka a oni je (nebo alespoň Boa) chtějí najít. Victor nabídku, po malém uvažování, vzal. Zatím se synovci manželů Hartliebových potulovali po Benátkách a bydleli ve sterém zavřeném kině spolu s dívkou přezdívanou Vosička a chlapci Ricciem a Moskou. Krádežemi je živil chlapec Scipio, který si nechal říkat Pán zlodějů. Jednoho dne šli zase směnit Scipiovo nakradené zboží k místnímu prodavači tretek i cennějších věcí, Barbarossovi. Ten jim vyřídil o tajemného člověka zakázku pro Pána zlodějů, který to přijmul, i když se to Prosperovi moc nelíbilo. Cestou zpátky do skrýše měl Prosper pocit, že je někdo sleduje a jeho pocit se potvrdil druhý den, kdy měli navštívit onoho tajemného muže. Bo totiž zahlédl muže na kterého přesně seděl Victorův popis, i když moc rád nosil nejrůznější převleky. V bazilice svatého Marka v jedné ze zpovědnic, už na všechny čekal muž, který si nechal říkat conte. Ten po Pánovi zlodějů chtěl, aby ukradl obyčejné dřevěné křídlo z domu Idy Spaventové. Mezitím Victor dál pátral po partě dětí a zašel i do domu signora Massima, kde uviděl Scipia a zjistil, že signore Massimo vlastní jedno prázdné kino, o kterém mu vyprávěl Bo.Victor se do kina vydal a děti ho tam svázali. On je brzo obeznámil s tím, že Scipio je lhář, je bohatý a krade akorát tak věci svého otce. Prosper se o tom přesvědčí a všichni jsou pobouřeni a nechtějí už Scipia ani vidět. Proto jdou do domu Idy
Spaventové sami, ale překvapí je tam Scipio. V tu chvíli je ale chytí majitelka. Když jí řekli co tu dělali, vyprávěla jim pověst, že křídlo je chybějicí část kouzelného kolotoče, který udělá z dětí dospělé a z dospělých zase děti. Ida Spaventová se rozhodne jim křídlo dát, ale chce vidět co s ním conte bude dělat. Na předávání jedou všichni kromě Boa a Vosičky. Bohužel kolotoč neviděli, protože ostrov byl podle Idy strašidelný a kromě toho tam hlídali psi. Když se vrátili do kina Vosička a Bo tam nebyli, a proto se Prosper vydal za Victorem, s nímž se docela skamarádily. Zatím co Vosičku našli v sirotčinci a vysvobodili ji. Boa měla u sebe jeho teta. Nešťastný Prosper poté potkal Scipia a společně se vydávají na Isola Segreta (ostrov kde bydlel conte). Tam je přivítal conte i s jeho sestrou tak v trochu mladším vydání. Conte jim dokonce dovolil svézt se na kolotoči, ale svezl se jen Scipio, aby se stal dospělejším. Na ostrov se dostal i Barbarossa a také si nasedl na kolotoč jenže když chtěl seskočit zničil přitom křídlo (ne to Idino). Skončil jako malí chlapec, menší než Bo, proto ho Scipio a Prosper odvezli k Idě, kde už čekal i Bo, který utekl od své tety (ta už ho nechtěla) a Victor ho našel. Nakonec začal Scipio pracovat s Victorem jako detektiv, Riccio a Moska si našli jiný úkryt a Bo s Prosperem a Vosičkou zůstali u Idy. A Barbarrosa? Ten skončil u Prosperovi a Boovi tety Esther, která si ho k sobě vzala a oblíbila, dokud nezačal krást.

MŮJ NÁZOR: Od této německé autorky jsem četla její trilogii o Inkoustové světě, na kterou se můžete v brzké době těšit a líbila se mi, tak jsem se rozhodla, že si přečtu i starší knihy. Pán zlodějů je dost hezká knížka, která se odehrává v Benátkách (poměrně oblíbené město, protože jsem četla už několik knih s dějištěm v tomto městě) a určitě stojí za přečtení. Líbí se mi, že příběh vůbec není fantasy, ale řekněme, že to může být více méně reálný příběh, až na ten kouzelný kolotoč, tam totiž fantasy vytahuje drápky a snadno tak ničí mojí představu o knížkách bez jakéhokoliv fantasy nádechu. Ale jinak hezký!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Per-quiee Per-quiee | Web | 3. ledna 2012 v 15:17 | Reagovat

Inkoustový svět ? Teď jsem viděla film Inkoustové srdce, a byl moc krásný, protože byl o knížkách :DD ale fakt super, nevím jestli to má s tímhle něco společného, ale ráda bych věděla jestli není knížka podobná :)

2 Renny♥ Renny♥ | Web | 5. ledna 2012 v 16:53 | Reagovat

Ráda spřátelím :-) Máš suprový design a myslím, že jako jediná v Česku máš blog o knihách...což je samozřejmě dobře :-) Přidám si tě až zítra ju :-)

3 Renny♥ Renny♥ | Web | 7. ledna 2012 v 20:15 | Reagovat

no mě učení taky nebaví :D Ale, co se týče ČJ a AJ tak to jo. ještě musím do úterka odevzdat na KAJ (konverzace z angličtiny :) esej a učit se na testy, takže super no :D I já doufám, že ti vše vyjde podle tvých představ :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama