Nástěnka blogu

Chceš se mě na něco zeptat TADY
Reklamy SEM /

Nechť je tento blog ponechán a zakonzervován pro příští generace ve stavu v jakém je. Třeba někoho ještě dodatečně potěší. Na mazání ho nemám srdce.

Můj email : lilliinka@email.cz

Nashledanou v příštím životě! (jak by řekl Desmond ze Ztracených) :)

Prosinec 2011

Pán zlodějů

31. prosince 2011 v 11:44 | lilliinka |  Funkeová Cornelia
Autor: Cornelia Funkeová
Národnost : Německá
Hodnocení: 8

OBSAH: Za Victorem Getzem - známým benátským detektivem - přijdou manželé Hartliebovi s tím, že jejich dva synovci, starší Prosper a mladší Bo, utekli z Hamburku, když zemřela jejich matka a oni je (nebo alespoň Boa) chtějí najít. Victor nabídku, po malém uvažování, vzal. Zatím se synovci manželů Hartliebových potulovali po Benátkách a bydleli ve sterém zavřeném kině spolu s dívkou přezdívanou Vosička a chlapci Ricciem a Moskou. Krádežemi je živil chlapec Scipio, který si nechal říkat Pán zlodějů. Jednoho dne šli zase směnit Scipiovo nakradené zboží k místnímu prodavači tretek i cennějších věcí, Barbarossovi. Ten jim vyřídil o tajemného člověka zakázku pro Pána zlodějů, který to přijmul, i když se to Prosperovi moc nelíbilo. Cestou zpátky do skrýše měl Prosper pocit, že je někdo sleduje a jeho pocit se potvrdil druhý den, kdy měli navštívit onoho tajemného muže. Bo totiž zahlédl muže na kterého přesně seděl Victorův popis, i když moc rád nosil nejrůznější převleky. V bazilice svatého Marka v jedné ze zpovědnic, už na všechny čekal muž, který si nechal říkat conte. Ten po Pánovi zlodějů chtěl, aby ukradl obyčejné dřevěné křídlo z domu Idy Spaventové. Mezitím Victor dál pátral po partě dětí a zašel i do domu signora Massima, kde uviděl Scipia a zjistil, že signore Massimo vlastní jedno prázdné kino, o kterém mu vyprávěl Bo.Victor se do kina vydal a děti ho tam svázali. On je brzo obeznámil s tím, že Scipio je lhář, je bohatý a krade akorát tak věci svého otce. Prosper se o tom přesvědčí a všichni jsou pobouřeni a nechtějí už Scipia ani vidět. Proto jdou do domu Idy
Spaventové sami, ale překvapí je tam Scipio. V tu chvíli je ale chytí majitelka. Když jí řekli co tu dělali, vyprávěla jim pověst, že křídlo je chybějicí část kouzelného kolotoče, který udělá z dětí dospělé a z dospělých zase děti. Ida Spaventová se rozhodne jim křídlo dát, ale chce vidět co s ním conte bude dělat. Na předávání jedou všichni kromě Boa a Vosičky. Bohužel kolotoč neviděli, protože ostrov byl podle Idy strašidelný a kromě toho tam hlídali psi. Když se vrátili do kina Vosička a Bo tam nebyli, a proto se Prosper vydal za Victorem, s nímž se docela skamarádily. Zatím co Vosičku našli v sirotčinci a vysvobodili ji. Boa měla u sebe jeho teta. Nešťastný Prosper poté potkal Scipia a společně se vydávají na Isola Segreta (ostrov kde bydlel conte). Tam je přivítal conte i s jeho sestrou tak v trochu mladším vydání. Conte jim dokonce dovolil svézt se na kolotoči, ale svezl se jen Scipio, aby se stal dospělejším. Na ostrov se dostal i Barbarossa a také si nasedl na kolotoč jenže když chtěl seskočit zničil přitom křídlo (ne to Idino). Skončil jako malí chlapec, menší než Bo, proto ho Scipio a Prosper odvezli k Idě, kde už čekal i Bo, který utekl od své tety (ta už ho nechtěla) a Victor ho našel. Nakonec začal Scipio pracovat s Victorem jako detektiv, Riccio a Moska si našli jiný úkryt a Bo s Prosperem a Vosičkou zůstali u Idy. A Barbarrosa? Ten skončil u Prosperovi a Boovi tety Esther, která si ho k sobě vzala a oblíbila, dokud nezačal krást.

MŮJ NÁZOR: Od této německé autorky jsem četla její trilogii o Inkoustové světě, na kterou se můžete v brzké době těšit a líbila se mi, tak jsem se rozhodla, že si přečtu i starší knihy. Pán zlodějů je dost hezká knížka, která se odehrává v Benátkách (poměrně oblíbené město, protože jsem četla už několik knih s dějištěm v tomto městě) a určitě stojí za přečtení. Líbí se mi, že příběh vůbec není fantasy, ale řekněme, že to může být více méně reálný příběh, až na ten kouzelný kolotoč, tam totiž fantasy vytahuje drápky a snadno tak ničí mojí představu o knížkách bez jakéhokoliv fantasy nádechu. Ale jinak hezký!


Reklamy

31. prosince 2011 v 11:09 | lilliinka
Prosím reklamy pište jenom sem, když tu na ně máte vyhrazeno speciální místečko. Pokud je budete vylepovat jinam než sem budu je ignorovat, což je to nejmenší co mohu udělat. Kdyby se to nedejbůh opakovalo, budu nucena autora zablokovat!

Příběhy Darrena Shana 3 : Krvavé chodby

25. prosince 2011 v 9:07 | lilliinka |  Shan Darren

Autor : Darren Shan
Národnost: Anglická
Hodnocení: 5

Třetí díl příběhů poloupíra Darrena Shana , v němž se ocitá jen kousek od smrti.

OBSAH: V Circo Monstruoso se nečekaně objeví upír Gavner Zurč (upíří generál a blízký přítel pana Hroozleyho) a Darren poprvé uvidí jiného upíra mimo pana Hroozleyho. Upírova návštěva je obestřena řadou tajemství. Když odejde, pan Hroozley se rozhodne dočasně opustit panoptikum a vydat se do města, kde jako člověk žil. Vezme sebou i Darrena s jeho přítelem hadím chlapcem Evru. Ani jeden netuší, proč jedou zrovna tam. Ve městě si v hotelu pronajmou pokoj. Kluci se dobře baví a pan Hroozley v noci záhadně kamsi mizí. Pomalu se
blíží Vánoce, a tak by Darren něco rád koupil Evrovy, místo toho ve městě potká dívku - Debbie Rulikovou - a spřátelí se s ní, ba se do ní i zamiluje. Mezitím se ve zprávách objevuje podivná smrt několika lidí, kteří byli nalezeni bez krve. Chlapci mají závažné podezření, že ty lidi zabil pan Hroozley, protože on před nimi evidentně něco tají. Darren se rozhodne ho v případě prokázání viny zabít. Proto ho začnou s Evrou sledovat a zjistí, že pan Hroozley pronásleduje jednoho tlouštíka. Když si Darren myslí, že chce upír na tlouštíka zaútočit, zaútočí on na pana Hroozleyho odhodlán zabíjet. Pan Hroozley ale není vrah , chtěl jen zabránit zabití tlouštíka vampýrem Murloghem, a proto ho sledoval a vybral si tlouštíka jako návnadu, aby mohl vampýra zabít. (Vampýří jsou zlí ?bratranci? upírů a před několika stoletími se od upírů oddělili.) Vampýr ale prchne a vezme sebou i Evru. Darren zjistí, že se Murlogh schovává v podzemních kanálech. S panem Hroozleyem je prohledají, ale chodby jsou velmi spletité. Pan Hroozley s Darrenem vymyslí na vampýra lest. Pohádají se a Darren, pak jde sám, když jej odchytne Murlogh. Darren nabídne vampýrovi výhodný obchod ? vymění Evru za Debbii. Vampýr po chvíli souhlasí. V bytě Rulikových, je pro Murlogha připraveno nepříjemné překvapení. Místo chutné Debbi tam leží jen koza. Vampýr je překvapen, ale v tu chvíli ho zabíjí pan Hroozley, čekající ve skříni. Po uklizení bytu Rulikových Darren musel rozloučit s Debbi a spolu s panem Hroozleyem a vysvobozeným Evrou míří zpět do Circo Monstruoso.

MŮJ NÁZOR: Další, respektive, třetí, díl hororové série. Tohle je spíše knížka pro kluky, ale mě to nijak nevadí a ráda jsem si ji přečetla. Třeba když jsem byla nemocná bylo to příjemné čtení, které zahánělo nudu. Někdy je to místy i trochu brutální, ale řekněme, že je to horor takže to myslím patří k tomu. Dále mě vůbec nenapadá co mám napsat. No prostě shrnuto a podtrženo, vtáhne do děje a je to příjemné čtení jak pro kluky tak pro odvážnější holky.

Romeo a Julie

24. prosince 2011 v 9:57 | lilliinka |  Shakespeare William
Autor: William Shakespeare
Národnost: Anglická
Hodnocení: jakožto klasika 9


OBSAH: V Italském městě Verona žily dva znepřátelené rody Kapuleti a Montékové. Kapuleti měli dceru Julii, kterou si měl vzít hrabě Paris a Montékové syna Romea, který byl zarmoucený a až jeho bratranec Benvolio z něho vytáhl, že se trápí, protože měl rád jednu dívku, Rosalii, která se, ale zapřísáhla, že se nikdy nezamiluje a ani nevdá. Jednou Romeo potkal chlapce, jež mu dal přečíst, že u Kapuletů se bude konat ples, kam půjde i Rosalie, a proto se tam Romeo v přestrojení vydává. Na plese ale Romea pozná příbuzný kapuletů - Tybalt ? a řekne to starému Kapuletovi a navrhne mu, že Romea zabije. Ale starý Kapulet ho nechce zabít tady a teď. Romeo se setkal s Julií a zatancoval si s ní a zamiloval se do ní. I Julie se do zamiluje Romea. Julie sice zjistí, že Romeo je Montek, tedy její nepřítel, ale i přesto ho miluje. Za pár dní nato se tajně vezmou v kostele, kde jim dá požehnání bratr Vavřinec. Nikdo o svatbě neví, kromě Vavřince a Juliiny chůvy. Jednoho dne, když šli Benvolio a Merkucio (kamarád Montéků) na oběd k Montekům a poté se šli kouknout po Romeovi, který byl, ale u Julie, narazili na Tybalta. Odehrál se souboj a Tybalt zabil Merkucia a Romeo, jež mezitím dorazil , zabil Tybalta. To se dověděl kníže, a protože stanovil, že jestli se bude někdy Kapulet s Montekek ?prát,? jeden přijde o život. Romeovi to ale zmírní jen na vyhnanství, ale to bylo pro pro Romea horší než smrt, znamenalo by to totiž, že by už nikdy nemohl vidět svojí milovanou Julii. MezitímJuliina matka nutila svou dceru ke sňatku s Parisem. Julie nechce, ale její otec je pevně rozhodnut svou dceru k oltáři odtáhnout dokonce i násilím. Zatímco se blížila svatba Julie a Parise, Julie nevěděla co má dělat, nemůže si přece Parise vzít, proto zašla za Vavřincem. Ten ji podal lahvičku s tekutinou a řekl jí, že když jí vypije před spaním, ráno bude ?jako mrtvá?. Tak se i stalo, a proto ji pohřbí do rodinné hrobky. Vavřinec poslal posla s dopisem pro Romea. Ten se vrátil s nepořízenou. Poslal tedy posla č.2. Mezitím k Romeovi přišel jeho věrný sluha Baltazar se smutnou zprávou, že Julie je mrtvá. Romeo byl zničený. Nechal baltazara a došel ke krámku , kde jeden chudý stařík prodával. Romeo po něm chtěl silný jed. Stařík se zprvu ed zdráhal, ale když dostal peníze, svolil. Romeo se vydal, i přes vyhnanství, zpět, aby ještě jednou viděl tvář své milované Julie, a proto zamířil na hřbitov. Tam někoho omylem zabil a až později zjistil, že je to Paris. Poté uviděl Julii, neváhal a vypil jed a spadl na Julii, která se tím probudila. Nad ní stál Vavřinec a radil jí, aby utekla, protože se blíží stráže. Julie nechtěla, protože zrovna uviděla mrtvého Romea, tak vzala jeho dýku a probodla si s ní srdce. Nakonec se Montekové a Kapuleti nad hrobem svých dětí usmířili.

Wanna be my affs?

21. prosince 2011 v 16:24 | lilliinka |  About this blog

Chceš se stát mým Affs ? Pokud jo neni nic lehčího než pod tenhle článek do komentářů napsat tyto ůdaje:
1. svůj blog
2. svoji přezdívku
3. o čem je tvůj blog
4. proč se chceš spřátelit

Přednostně si vybírám blogy, které mají nějakou čtenářskou tematiku nebo svoji vlastní literární tvorbou, ale nepohrdnu ani jinými blogy, pokud jsou slušný. Předem upozorňuji žádné sprosté blogy fakt nepřidávám!!!!!!
Jinak nechci po vás aby jste sem chodili několikrát do týdne a psali komentáře pokaždé, i nesmyslné, ale přijďte kdykoliv na můj blog budete mít čas a chuť, ale mělo by to být alespoň jednou do týdne. S tím, že i ten komentář bych také uvítala alespoň jednou do týdne pokud tedy bude co komentovat. Také SBčka si pomáhají a já po vás chci i pomoc v různých soutěžích a tak dále. Pokud je nějaká soutěž u mě, tak to není pro Affs povinné, ale jen, pro toho kdo chce. Tyto pravidla platí jak pro mě tak pro vás. Děkuji za pochopení- lilliinka

Sabriel 1

4. prosince 2011 v 14:46 | lilliinka |  Nix Garth
Autor: Garth Nix
Národnost: Austrálie
Hodnocení: 8/9


OBSAH:
Sabriel je dívka, která studuje na Wyverleyské akademii v Ancelstierre. Jednoho dne ji však dojde poselství od jejího otce. Pošle ho po sluhovi, který už nepatří mezi živé. Tento posel Sabriel předá meč a bandalír se sedmi zvonci - Sabrielnino dědictví po otci, které ji má pomoci ukládat mrtvé ke spánku. Sabriel pochopí, že se jejímu otci muselo stát něco hrozného a proto se vydává do Starého království, do království, kde se narodila, ale kde nevyrůstala a tudíž kde to nezná, do země, kde nefungují žádné stroje, do země, kde lidé ovládají kouzla, do země, kde Mrtvý nezůstávají Mrtvými. Sabriel přechází Zeď, která jako jediná tvoří zábranu mezi těmi dvěma tak odlišnými světy. Když se Sabriel ocitne ve Starém království, zjistí, jak je na tom špatně. Nekromanti ničí vše co jde. Sabriel, jakožto nástupce Abhorsena, se musí vypořádat s řadami Mrtvých, aby svého otce našla.
Pouze s pomocí Prubíře, mladíka, kterého vysvobodila s dřevěné figuríny a jediného potomka královny a Macka, staletého sluhy Abhorsenů, se jí to však podaří, ale otce se již mezi živé přivést nepodaří. Proto Sabriel musí nastoupit na jeho místo a stát se tak pravou Abhorsenkou. Společně pak musí čelit Kerrigorovi, nejvyššímu z Mrtvých a nevlastního bratra Prubíře, který se rozhodl vstoupit mezi živé. Utkají se spolu v Sabrielině staré škole, kde ji na pomoc přijdou i její spolužačky. Zde se jim podaří Kerrigora spoutat a vytvořit z něj černého kocoura - temnou stránku Macka. Sabriel je smrtelně raněna, ale díky Abhorsenů, kteří ji ve smrti navštíví se dozvídá, že se musí vrátit zpět do života, aby tak předala své těžké břemeno - uspávat mrtvé - dál svým potomkům.

Příběhy Darrena Shana 2 : Upírův pomocník

4. prosince 2011 v 14:38 | lilliinka |  Shan Darren
Autor: Darren Shan
Národnost: Anglie
Hodnocení: 4


OBSAH: Již druhá kniha z hororové série. Na začátku knihy jde Stanley domů. Je tma, ale on se nebojí. Najednou zaslechne křupání, ohlédne se a zjistí, že za ním jde chlapec. Oddechne si, ale v tu chvíli na něj ze stromu skočí něco s červeným pláštěm. Je to pan Hroozley, který Stanleye škrábne a začne mu sát krev. Vysvětlí znechucenému Darrenovi, že bude muset taky začít pít krev jinak, že zeslábne a umře. Řekne mu, že toho člověka ?nevypije? celého, ale jen trochu a ten člověk si nic pamatovat nebude. Jenže Darren krev pít odmítá, protože věří, že by tím ztratil poslední kousek lidskosti a tak pije jen krev drobné zvěře, aby si tak udržel svoji sílu. Pan Hroozley mu tedy nabídne, že se na nějaký čas vydají zpět do Circo Monstruoso. Darren to přijímá. V cirkuse se seznámí s hadím chlapcem Evrou. Tady se má Darren starat o potřeby pana Hroozleyho a pavoučice. Když jednoho dne do cirkusu zavítá pan Sudd se svým Nárudkem ? malými lidičky, jež nemluví a nosí kápě, ale kteří v Circo Monstruoso značně pomáhají ? dostane Darren s Evrou za úkol, aby pro tyto lidičky lovili zvěř. Spolu s Evrou se spřátelí s místním chlapcem Samem Grestem, jež velice obdivuje cirkus zrůd a rád by sním začal cestovat, i když mu to Darren rozmlouvá. Poté také potkají Ervého, člena pluku ochránců přírody nebo jen krátce POPu. Ervé jako ochránce přírody se velmi začne zajímat o mizení zvěře, kterou Darren s Evrou chytají pro Nárůdek. Darren se jej snaží bez úspěchu vystrašit. Rozhodne se pro Ervého a Sama sehnat lístky na jedno z představení, od ředitele cirkusu pana Topola. Samovi se vystoupení líbí, Ervé je již méně nadšený, protože viděl Vlčího muže zavřeného v kleci. Když se jednoho dne koná poslední představení na tomhle místě, Ervé se vkrade do tábora a vypustí Vlčího muže. V tu samou chvíli se do panoptika vkrádá Sam, aby mohl s cirkusem cestovat. Vlčí muž ukousne Ervému ruce a on uteče pryč. Darren se snaží Vlčího muže zastavit, ale je moc zesláblí a tak omdlí. Když se probere uvidí pana Hroozleyho jak zpacifikovává Vlčího muže. Najde Sama, který je smrtelně zraněn, ale ještě žije. Pan Hroozley mu řekne, aby jej vysál celého a tak v něm Samova duše bude žít nadále. Darren tedy překoná svůj odpor a svého kamaráda vysaje. Pan Hroozley a jeden z lidičků vykopou mělký hrob a Sama tam pohřbí. Darren je zdrcený, ale ví, že část Samovi osobnosti v něm bude žít dál.

MŮJ NÁZOR: Ze začátku mi to přišlo, jako minule takové neforemné a já si myslela, že bych to svedla taky tak napsat, nebo možná i líp. Ale jak jsem četla dál tak jsem rozpoznala, že blbej začátek neznamená blbá knížka. Poté co se stalo na konci knihy, kdy Darrenův kamarád Sam zemřel (byl zavražděn) mám intenzivní pocit, že tahle knížka nepatří do rukou malým dětem, ať už to jsou více otrlí kluci. I mě bylo u čtení docela blbě a to jen tak něco snesu. Nejvíce mě ale zhnusilo jak to autor tak dopodrobna všechno napsal. Myslím především ten mord. Jinak příběh je v pořádku. Neříkám, že se mi to líbilo, to je konec konců věc názoru. Je možné, že existují lidé, kteří mají tento typ beletrie rádi a mordy a masakry je prostě baví. Jinak kdo tenhle žánr žere tahle knížka je na 100% adept.