Nástěnka blogu

Chceš se mě na něco zeptat TADY
Reklamy SEM /

Nechť je tento blog ponechán a zakonzervován pro příští generace ve stavu v jakém je. Třeba někoho ještě dodatečně potěší. Na mazání ho nemám srdce.

Můj email : lilliinka@email.cz

Nashledanou v příštím životě! (jak by řekl Desmond ze Ztracených) :)

Příběhy Darrena Shana 1: Madame Okta

6. listopadu 2011 v 16:40 | liliinka |  Shan Darren
Autor: Darren Shan
Národnost: Anglická
Hodnocení: 4OBSAH:
Kniha vypráví příběh, malého kluka Darrena Shana, což je shodou okolností sám autor, vypravěč i hlavní postava v jedmé osobě. Jednoho dne jeho nejlepší kamarád Steve Leopard přinese do školy letáček s nápisem Circo Monstruoso. Při hodině, kdy si jej Darren prohlíží si toho všimne jejich učitel a letáček Darrenovi zabaví a řekne jim, že tam jít nesmí, protože tento cirkus je zakázaný. Darren ani jeho kamarád neuposlechnou a Steve sežene lístky, ale jen dva, i když o cirkus měly zájem ještě dva kamarádi Steva a Darrena. Proto se shodnou, že jeden lístek by měl připadnou Stevovi jakožto, že se povedlo lístky sehnat a druhý lístek vyhodí do vzduchu, a kdo jej chytne půjde se Stevem. Štěstí se usměje na Darrna a tak tam jdou spolu. Představení se oběma moc líbí, Darrenovi především Madame Okta cvičená a smrtelně jedovatá pavoučice, ale Steva zaujme někdo jiný, ten kdo vystupuje s pavoučicí pan Hrooozley. Po vystoupení řekne Steve, že si ještě něco potřebuje zařídit, aby na něj Darren nečekal. Darren přesto neuposlechne a vyslechne rozhovor který mu zásadně změní život. Slyší jak Steve říká, že ví, že pan Hroozley je upír a chce po něm, aby jej udělal taky upírem. Jenže pan Hroozley odmítne s tím, že Steve má špatnou krev. Jednoho dne si Darren usmyslí, že panu Hroozleymu ukadne jeho cvičenou pavoučici madame Oktu, protože pavouky má rád a jako menší je dokonce i choval. Podaří se mu ji vzít a začne s ní pomocí píšťalky, jakou měl pan Hroozley nacvičovat. Jednoho dne to řekne Stevovi a nacvičuje s ním nebezpečné číslo, kdy mu má pavoučice vlézt do pusy. Do pokoje ale zrovna vejde mladší sestra Darrena Anni. Darren nad pavoučicí ztratí kontrolu a ta Steva kousne. Lékaři nemohou Stevovi

nijak pomoci, a proto se Darren vydává za panem Hroozleyem a nadějí, že má protijed. Pan Hroozley skutečně protijed vlastní, ale dá jej Stevovi pod podmínkou, že se Darren stane jeho upírským učedníkem. Darren zprvu odmítne, ale posléze souhlasí, a tak se stane pomocnkem upíra. Spolu s panem Hroozleyem nafingují jeho smrt i pohřeb, aby jej rodiče nehledali. Poté co je "pohřben", přijde na hřbitov Steve a zjistí, že je živý a také, že se stal místo něj upírem a proto se rozhodl, že se stane lovcem upírů, v tu chvíli netušil, že Darren se upírem stát nechtěl, ale že mu jen zachránil život a zaplatil za něj tím svým.

MŮJ NÁZOR: Tak tahle knížka je docela divná i na můj vkus ze začátku jsem si říkala, že bych to dokázala napsat líp než spisovatel, protože věty byly jaksi velmi jednoduše psané takové moc krátké, alespoň ze začátku. Nevím jestli to byla chyba autora nebo překladatele, ale stejně je to velká chyba, která se nedá jen tak odpustit. To mě tedy docela zklamalo. Dále je to velmi malá knížka a to mě taky docela naštvalo jinak, je to spíše kniha pro kluky, protože je to docela bomba jako, že je to fakt hororový a rozhodně ne jen tak nějaká kniha, která se za horor jen vydává, protože takovouhle knihu jsem ještě nečetla a to jich na kontě již pár mám a když říkám, že je jsem nic podobnýho ještě nečetla nemyslím to zrovna v dobrém.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 merrow merrow | Web | 6. dubna 2012 v 8:39 | Reagovat

Juu aspon nejsem jediná kdo to čte..:)

2 tesi tesi | 23. května 2012 v 19:00 | Reagovat

je to dobrá knížka al ejezero duší nebo zabijáci úsvitu sou lepší :D   :-?  8-O  ;-) :D  :-)  :-D  8-)

3 Amanda Amanda | E-mail | Web | 10. listopadu 2012 v 16:17 | Reagovat

Já si dovoluji nesouhlasit. Tuto knihu jsem si zamilovala, stejně jako všechny knihy Darrena Shana. Je sice pravda, že první díl není tak moc úžasný, ale je to začátek a s dalšími díly je příběh lepší a lepší.

4 ANDY ANDY | 11. června 2013 v 18:16 | Reagovat

Tahle knížka je super:) Mě teda nevadilo, jak byla naosaná. Prostě sem se do ní zamilovala a už jí nepustim z ruky:) To ale neznamená, že vám vaše názory vyvracím;):3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama