Nástěnka blogu

Chceš se mě na něco zeptat TADY
Reklamy SEM /

Nechť je tento blog ponechán a zakonzervován pro příští generace ve stavu v jakém je. Třeba někoho ještě dodatečně potěší. Na mazání ho nemám srdce.

Můj email : lilliinka@email.cz

Nashledanou v příštím životě! (jak by řekl Desmond ze Ztracených) :)

Listopad 2011

Příběhy Darrena Shana 1: Madame Okta

6. listopadu 2011 v 16:40 | liliinka |  Shan Darren
Autor: Darren Shan
Národnost: Anglická
Hodnocení: 4OBSAH:
Kniha vypráví příběh, malého kluka Darrena Shana, což je shodou okolností sám autor, vypravěč i hlavní postava v jedmé osobě. Jednoho dne jeho nejlepší kamarád Steve Leopard přinese do školy letáček s nápisem Circo Monstruoso. Při hodině, kdy si jej Darren prohlíží si toho všimne jejich učitel a letáček Darrenovi zabaví a řekne jim, že tam jít nesmí, protože tento cirkus je zakázaný. Darren ani jeho kamarád neuposlechnou a Steve sežene lístky, ale jen dva, i když o cirkus měly zájem ještě dva kamarádi Steva a Darrena. Proto se shodnou, že jeden lístek by měl připadnou Stevovi jakožto, že se povedlo lístky sehnat a druhý lístek vyhodí do vzduchu, a kdo jej chytne půjde se Stevem. Štěstí se usměje na Darrna a tak tam jdou spolu. Představení se oběma moc líbí, Darrenovi především Madame Okta cvičená a smrtelně jedovatá pavoučice, ale Steva zaujme někdo jiný, ten kdo vystupuje s pavoučicí pan Hrooozley. Po vystoupení řekne Steve, že si ještě něco potřebuje zařídit, aby na něj Darren nečekal. Darren přesto neuposlechne a vyslechne rozhovor který mu zásadně změní život. Slyší jak Steve říká, že ví, že pan Hroozley je upír a chce po něm, aby jej udělal taky upírem. Jenže pan Hroozley odmítne s tím, že Steve má špatnou krev. Jednoho dne si Darren usmyslí, že panu Hroozleymu ukadne jeho cvičenou pavoučici madame Oktu, protože pavouky má rád a jako menší je dokonce i choval. Podaří se mu ji vzít a začne s ní pomocí píšťalky, jakou měl pan Hroozley nacvičovat. Jednoho dne to řekne Stevovi a nacvičuje s ním nebezpečné číslo, kdy mu má pavoučice vlézt do pusy. Do pokoje ale zrovna vejde mladší sestra Darrena Anni. Darren nad pavoučicí ztratí kontrolu a ta Steva kousne. Lékaři nemohou Stevovi

Čarodějky

2. listopadu 2011 v 15:16 | liliinka |  Hrůzová Barbora
Autotr: Barbora Hrůzová
Náodnost: Česká
Hodnocení: 4-


OBSAH: Prastaré tajemství z hlubin pravěku dosáhne až do současnosti a
rozhodujícím způsobem ovlivní život sedmnáctileté Lindy. Není pro ni jednoduché vyrovnat se se skutečností, že babička je trochu jiná než ostatní ženy, ale co teprve když zjistí, že zvláštní schopnosti má také její matka a dokonce i ona sama? Je to prokletí, nebo úžasný dar? Příběh,začínající kdysi dávno v malé keltské osadě, pokračuje ve středověkém klášteře a končí v současné Praze. Vlastně nekončí, je to jen další malý článek řetězu života... Linda zjistí, že má magické schopnosti stejně jako její babička a dokonce i její matka, která se jich ale vzdala když si vzala Lindina otce. Jsou prazdniny a tak Linda zažije mnoho zajímavostí nejen se svými kamarádkami, ale dokonce i naa brigádě do nemocnice kam ji poslal její otec - lékař. Tam se zamiluje do Martina, který stejně jako ona pracuje v nemocnici jako pomocná síla, nejprve se mu vyhíbá, ale později se skamarádí a začnou spolu hodit. Ke konce příběhu přijede žena z Irska a v tom okamžiku, kdy si ty dvě podají ruce, zjistí, že jsou spojené. Můžou spolu komunikovat i když jsem daleko a o sobě ví vše. Setkali se totiž dvě dívky, které byli v pravěku kmarádky, nerozlučné kamarádky.