Nástěnka blogu

Chceš se mě na něco zeptat TADY
Reklamy SEM /

Nechť je tento blog ponechán a zakonzervován pro příští generace ve stavu v jakém je. Třeba někoho ještě dodatečně potěší. Na mazání ho nemám srdce.

Můj email : lilliinka@email.cz

Nashledanou v příštím životě! (jak by řekl Desmond ze Ztracených) :)

Říjen 2011

Gossip girl - Líbej mně 1.

31. října 2011 v 16:55 | liliinka |  Ziegesarová von Cecily
Autor: Cecily von Ziegesar
Národnost: U.S.A
Hodnocení: 5


OBSAH :Nádherní sebevědomí, bohatí bez zákazů a bez pravidel to je život jež žije parta mladých lidí. Jedním z nich je i Blair Waldorfová jejíž máma na začátku knihy pořáda večírek. Jsou na něm její bohatí přátelé se svými rodiči: Isabela a Kate - její kamarádky, Nate její kluk, Chuck - jejich kamarád. Z internátní školy také přijede Serena van der Woodsen Blaiřina bývalá nejlepší kamarádka a Blair není zrovna nejšťastnější. Začínají se o Sereně roznášet pomluvy proč odešla ze školy typu prý měla dítě, jela v drogách atd. Blair se jí vyhýbá jak jen může. Jednoho dne se rozhodne, že se se svým klukem Natem poprvé vyspí, ale on jí řekne, že než Serena odjela na internát vyspal se s ní a dokonce dvakrát. Blair ho vyhodí. Blair a její dvě kamarádky mají na starost charitativní akci pro sokoly "Líbej mně na rty." Neví jak májí udělat pozvánky, protože kdyby je vytiskly stálo by to moc peněz a nezbylo by na jiné

Strážci času 1 - Vyvolený

30. října 2011 v 8:07 | liliinka |  Curleyová Marianne
Autor: Marianne Curleyová
Národnost: Australská
Hodnocení: 7/8


OBSAH: Úvod se zdá jednomu z hlavních hrdinů Ethanovi. Zdá se mu že příšera jménem Marduk zabije jeho sestru Seru. Ale to není sen, jen pravda, tedy spíše noční můra, která se mu zdá již několik let po sobě. Ethan patří ke strážcům, kteří mají za úkol chránit minulost, aby se stalo to co se má stát a ne aby vládkyně chaosu měnila dějiny a tím si všechny podmanila. Jeho učitel Arkarian - modrovlasý strážce, který má schopnost nestárnout a být tudíž věčně mladý a umí též číst myšlenky - mu přidělí novou žákyni - Ethanovu první. Ethan zjistí kdo to je a není to nikdo jiný než sestra jeho bývalého kamaráda Matta. Bývalého proto, že měli rádi stejnou holku Rochelle . Mattova sestra se jmenuje Isabela a je o něco mladší. Ethan ji zná protože za nimi jako malá pořád lezla. Má dar léčení ale o druhém zatím nic neví. Ethan ji ukáže ve třídě jeden ze svých darů pohybování předměty a uvidí to i jejich učitel dějepisu Carter. Ethan se dozvída že Carter také patří ke strážců. Etahan se s Isabelou spřátelí a ukáže ji i svůj druhý dar vytváření iluze. Jejich rvní ůkol na sebe nedá dlouho čekat, ale Isabela do něj jde pouze jako pozorovatelka. Mají zachránit malého krále Richarda, ale Ethan zklame a Richarda musí zachránit Isabela. Jednoho dne jsou předvoláni svou organizací - Isabelu, aby ji zasvětili a předali dary všichni vládci jednotlivých domů (celkem 9 z toho jeden nesmrtelný) a Ethana aby nad ním vynesli rozsudek, protože první pravidlo řádu je "zůstat neviditelný".

Vraždy podle abecedy

28. října 2011 v 10:47 | liliinka |  Christie Agatha
Autor: Agatha Christie
Národnost: Anglická
Hodnocení: 2/3


OBSAH: Dobrý přítel Hercula Poirota, kapitán Hasting přijíždí z Jižní Ameriky do Anglie a rovnou jde za svým dobrým kamarádem. Tenkrát ještě neví, co ho bude čekat za dobrodružství. Brzy na to, přijde Poirotovi dopis, že se něco stane v Andoveru - podpis ABC. Poirot tomu nevěnuje pozornost, ale v ten den který je uveden v dopise je nalezena zavražděná stará trafikantka Alice Asherová a kde jinde než v Andoveru. Brzy přijde druhý dopis, tentokát je to Bexhill. A opravdu je tam nalezena na pláži uškrcená Betty Barnardová. Nedlouho poté přichází třetí dopis, vražda se tentokrát má odehrát v Custonu. Poirit přišel již na to, že se vraždy dějí abecedně a u obětí je nalezen jízdní řád otevřen na příslušné stránce s názvem města. Jenže třetí dopis kvůli špatné adrese přijde pozdě, tedy v den vraždy. Zavražděn je Carmichael Clarke, který jako každý den šel na svou večerní procházku. Jeho bratr Franklin chce založit legii pozůstalích všech zavražděných. V legii je on, Megan Barnardová - sestra Betty, Donald Fraser - Bettyin přítel, Thora Greyová - sekretářka Clarka, Mary Drowerová - neteř paní Asherové. Když přijde dopis čtvrtý, musí jet Poirot do Doncasteru, kde se má stát další vražda v pořadí již čtvrtá. Jedou tam všichni z legie, aby jí zabránili. Jenže vražda se stejně stane. Zavražděn je holič jménem George Earlsfield. Nalezen je v kině a je bodnut nožem. Poirot konstatuje že se vrah spletl a zabil někoho jiného. Brzy je po výpovědi svědků sestaven popis vraha. Ten sám přijde na komisařství do Andoveru, ale spadne tam na tvář v epileptickém záchvatu. Je zadržen, ale dopisy popírá. Poirit tedy zjišťuje, že on vrah není místo toho určí vraha bratra Carmichaela Clarka, Franklina. Ten chtěl dostat bratrovo dědictví a protože jeho žena brzy zemře byl by dědicem on. Aby vraždu zamaskoval tak zavraždil 3 jiné lidi, náhodně vybrané. A třetí dopis který označoval vraždu jeho bratr přišel zpožděně naschvál, aby tam policisté a Hercul Poirot nepřijeli dříve. Svedl to na chudáka Alexandra Bonaparteho Custa, který trpí epilepsií a tak někdy neví co dělá a protože našel u sebe zakrvácený nůž, věřil, že on je vrah. Ale Poirotovi se podařilo dopadnout pravého vraha!!!

MŮJ NÁZOR: Byla to povinná četba, takže to nemohlo logicky být úžasné. Je to detektivní kriminálka, takže by se mi to teoreticky mělo líbit, protože já mám kriminálky ráda, ale spíše než je čtu se na ně dívám. Ale lepší než ty staré mám ráda moderní jako například kriminálka Miami, New York nebo i Mentalistu, protože ty různé vynálezy vrahů ale i detektivů mě kolikrát opravdu dostanou. Kdybych nemusela tak bych si tu knihu nejspíš nikdy nepujčila, spíše nějakou jinou, ale neříkám tím, že Agatha neumí napsat dobrou detektivku a abych se přiznala tak jsem vraha taky nenašla, protože jsem si myslela, že je jím Alexandr Bonaparte Cust. Kdo ale miluje Christie tahle kniha by neměla chybět v jeho sbírce.

Zaklínač 1 - poslední přání

27. října 2011 v 13:59 | lillinka |  Sapkowski Andrzej
Autor: Andrzej Sapkowski
Národnost: Polská
Hodnocení: 3


OBSAH: Geralt z Rivie je zaklínač. Nemá rodinu, nemá domov, toulá se světem a nechává si platit za zabíjení různých příšer: vlkodlků, upírů, strig, bazilišků či mantichor. Za bojové a magické schopnosti musel tvrdě zaplaltit - prodělat změny organismu, mutace a krutý výcvik. Jeho schopnosti v lidech vzbuzují strach a odpor. I když se bez jeho služeb neobejdou, protože příšery budou pořád, odsoudili ho žít na okraji společnosti. Zaklínači by to nemělo vadit, protože je zbaven jakýchkoli emocí, jenže u Geralta často známa pravidla neplatí. V knize nalezneme mnoho přběhů , které zaklínač Geralt sám zažil, dále jsou tam kapitolky z názvem "hlas rozumu" v niž se zaklínač nachází v jakési klášteře, kde se o něj stará kněžka Nenneke. Pro radost stručně napíši jeden z náhodně vybraných příběhů: POSLEDNÍ PŘÁNÍ - Když zaklínač a jeho přítel Marigold chytali ryby a velký sumec jim upláchl, vylovili nádobu. Když jí Marigold otevřel vyšla z něj pára a on si myslel, že je to džin proto řekl dvě přání, ale džin ho začal škrtit. Až Geraltovi se podařilo džina odehnat. Zraněneného přítele musel odvést do nejbližšího města. Tam je strážní - dva elfové a člověk - nchtěli pustit protože nebyla "pustní doba" a tak museli počkat do rána. Došly až k čarodějce, která tam ve městě žila. Čarodějka Yennefer jim sice neochotně ale přesto pomohla, požadovala za to zátku z víka které bylo na nádobě s džinem. Zaklínač ji jí dal i když velmi neochotně. Ona jej zhypnotizovala, aby za ni vyřídil účty s lidmi, kteří ji nenáviděli. Skončil i s jedním z elfů ve vězení. Mezitím se Yennefer snažila dostat toho džina do svého vlastnictví, moc se jí to nepovedlo a tak ji musel Geralt zachránit. A něco si musel od džina přát a teprve poté zmizel.